سئو خارج از وب سایت

سئو خارج از وب سایت
سئو خارج از سایت یا سئو خارج از صفحه به کارهایی گفته می شه که شما خارج از سایت خودتون انجام می دین تا رنک سایت بالا بره

کار روی فاکتور های سئوی خارج از سایت به محبوبیت و ارتقاء وب سایت کمک زیادی می کنه. این کار با دریافت اعتبار از جاهای دیگه ای غیر از وب سایت خودتون در اینترنت (مثل وب سایت های دیگه، افراد در شبکه های اجتماعی و ... ) از طریق دادن لینک به وب سایت شما، معرفی وب سایت شما توسط دیگران و یا معرفی موثر سایت شما به خاطر داشتن محتوای قوی به دیگران انجام می شه.

 

چرا کار روی سئوی خارج از سایت مهمه

با اینکه الگورینم های رتبه بندی همیشه در حال تغییر هستن و ما نحوه رتبه بندی گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجو رو نمی دونیم ولی تحقیقاتی که روی موتور های جستجو انجام دادیم این نکته رو نشون می دن که کار روی فاکتور های سئوی خارج از سایت بیشتر از 50 درصد از فاکتور های دیگه تاثیر بیشتری توی رتبه بندی دارن.

 

نقش لینک ها در سئوی خارج از سایت

ایجاد backlink (بک لینک) کار اصلی در سئوی خارج از سایت به حساب میاد. موتورهای جستجو ارزش زیادی برای بک لینک ها قائل می شن و وب سایتی که بک لینک های با کیفیت بشتری داشته باشن رتبه بهتری هم دریافت می کنن.

 

بر اساس اینکه لینک ها رو چطور دریافت می کنیم، لینک ها به 3 دسته تقسیم بندی می شن:

  • لینک های خنثی - لینک هایی که کارکرد خاص و مهمی برای سایت ندارن، مثلا یک وبلاگ نویس در مورد غذا، اسم مزرعه تولید کننده مورد علاقه اش رو در بلاگش قرار می ده.
  • لینک هایی دستی - اینکه مثلا به مشتری خودمون می گیم که به ما لینک بشن
  • لینک های خود ساخته - لینک های که خودمون با روش هایی مثل گذاشتن توی یک دایرکتوری خاص ایجاد می کنیم، یا در امضای یک کامنت، فروم، بلاگ یا سایت خبری قرار می دیم. برخی از تاکتیک های که برای گداشتن لینک های خود ساخته انجام می دیم ممکنه توسط موتور های جستجو به عنوان سئوی کلاه سیاه شناخته بشن، پس باید با دقت لینک های خود ساخته بشن.