خانه وب
پنل کاربری
شنبه 29 خرداد 1400
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

جوان ترین میلیاردر رمزهای دیجیتالی کیست؟

پنج شنبه 16 اردیبهشت 1400  | 
4:08 بعد از ظهر
 | 

ویتالیک بوترین، خالق ۲۷ ساله رمز ارز اتریوم جوان‌ترین میلیاردر رمز‌های دیجیتالی جهان شد.

، ارزهای رمزپایه آخر هفته پر رونقی دیگری را پشت سر گذاشتند و چندین رمز ارز محبوب در روز دوشنبه افزایش یافت و به بالاترین رکورد جدید رسید. اتر ، ارز دیجیتال که در ماه های اخیر به طور گسترده در تجارت پررنگ توکن های غیر قابل استفاده (NFT) استفاده می شود، روز دوشنبه بیش از 3200 دلار افزایش یافت و خالق آن، ویتالیک بوترین ، برنامه نویس روسی کانادایی ، را میلیاردر کرد.

از روز دوشنبه ، آدرس اتر عمومی Buterin  که به گفته ویتالیک بوترین در سال 2018 کیف پول اصلی رمزنگاری او است حدود 333،500 Ether به ارزش 1.029 میلیارد دلار را در خود جای داده است. جاستین تریمبل، مجموعه‌دار ارز NFT که خود توصیف شده است، در توئیتر گفت، ویتالیک بوترین 27 ساله ، اکنون جوانترین میلیاردر رمزنگاری جهان است.

از Buterin به عنوان یکی از اعضای بنیانگذار ارزهای رمزپایه و سایر برنامه های بلاکچین، استقبال می شود. اولین بار بوترین با هدف ایجاد یک زبان برنامه نویسی عمومی برای توسعه برنامه های مبتنی بر بلاکچین ، طراحی پلتفرم Ethereum را در یک مقاله سفید در سال 2013 پیشنهاد کرد. توسعه برای اولین شبکه Ethereum در سال 2014 سرمایه گسترده ای انجام شد و اولین نسخه در سال 2015 با عرضه اولیه 72 میلیون سکه اتر ، ارز رمزپایه بومی پلت فرم ، به صورت مستقیم عرضه شد.

خالق اتریوم جوان ترین میلیاردر رمزهای دیجیتالی شد

امروزه Ethereum فعال ترین بلاکچین است. و اتر پس از بیت کوین از نظر ارزش بازار دومین ارز رمزنگاری شده است. هر دو ارز رمزپایه در سال های 2020 و 2021 شاهد موج نجومی بوده اند ، زیرا جهان اصلی مالی ، از جمله سرمایه گذاران نهادی ، رمزنگاری را به عنوان یک دارایی قانونی پذیرفته اند.

تا اینجای سال، ارزش دلار اتر بیش از چهار برابر شده است. اکنون سرمایه آن 364 میلیارد دلار است که بیش از بانک مرکزی آمریکا ، دومین بانک بزرگ ایالات متحده است. گفتنی است هفته گذشته ، این جوان 27 ساله 100 Ether و 100 Maker ، به ارزش بیش از 600000 دلار ، به یک صندوق کمک COVID-19 برای هند اهدا کرده است.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...