خانه وب
پنل کاربری
سه‏ شنبه 7 تیر‏ 1401
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

هدست AR/VR اپل برای پردازش به گوشی یا تبلت متکی است

شنبه 13 شهریور 1400  | 
4:33 بعد از ظهر
 | 

هدست جدید AR/VR شرکت اپل برای پردازش به iPhone یا Mac متکی است و SoC آن به طور صریح برای پخش بی سیم داده ها طراحی شده است.

، به نقل از theverge، هدست AR/VR محصول جدید شرکت اپل برای تکیه بر دستگاه دیگری طراحی شده و این امکان وجود دارد که کار‌های سنگین پردازنده را بر روی iPhone یا Mac متصل شده بارگیری کند. گفته می‌شود اپل در حال کار روی یک تراشه سفارشی برای هدست است.

هدست جدید از تراشه سنتی استفاده می‌کنید

در حالی که گفته می‌شود تراشه جدید دارای موتور اپل نیست و نمی‌تواند از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی پشتیبانی می‌کند، ظاهراً در ارسال و دریافت بی سیم داده‌ها و فشرده سازی ویدیو‌ها بهتر از تراشه‌های سنتی طراحی شده که در صورت طراحی هدست منطقی به نظر می‌رسد.

این دستگاه تا آخرین حد ممکن از عمر باتری استفاده می‌کند، چیزی که هم حذف قسمت‌های بلا استفاده تراشه و هم جریان داده‌ها از دستگاه دیگر می‌تواند به آن کمک کند. برای فناوری‌های پوشیدنی، مانند ساعت یا مجموعه‌ای از عینک، همیشه بین عمر باتری و عملکرد تعادل ظریفی وجود دارد. اپل واچ اصلی بسیاری از وظایف را به یک iPhone متصل انجام می‌دهد، اگرچه اپل در نهایت توانست پردازنده داخلی خود را به اندازه کافی قدرتمند کند که بتواند بسیاری از آن‌ها را اداره کند.

هدست AR/VR اپل

هدست AR/VR از CPU و GPU مخصوص خودش استفاده می‌کند و نشان داده که ممکن است بتواند با آن ارتباط برقرار کند. برخی از دستگاه‌های اپل، مانند Apple Watch، هنوز می‌توانند کار‌های اولیه را در حالت باتری کم نیز انجام دهند.

گفتنی است که سایت The Information می‌گوید تراشه‌های سفارشی این هدست حداقل برای یک سال آینده برای تولید انبوه آماده نخواهد بود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...