خانه وب
پنل کاربری
شنبه 4 بهمن 1399
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

اپل در ساخت دوربین به سامسونگ محتاج شد!

سه شنبه 11 آذر 1399  | 
10:40 بعد از ظهر
 | 

شرکت اپل به دنبال شرکت‌های شرق آسیایی است که دارای فناوری دوربین‌های تاشو هستند، تا این فناوری را در گوشی‌های خود مورد استفاده قرار دهد.

اپل در ساخت دوربین به سامسونگ محتاج شد! ، شرکت اپل به دنبال سازندگانی است که بتوانند دوربین‌های تاشو را تحویل دهند. درحال حاضر این فناوری در اختیار شرکت‌های شرق آسیا است. اگر این سازندگان با درخواست اپل موافقت کنند این شرکت می‌تواند از این فناوری برای بهبود قابلیت بزرگنمایی نوری در مدل‌های آینده گوشی خود استفاده کند. همان طور که اشاره شد این دوربین‌ها تنها در اختیار تولیدکنندگانی چون سامسونگ و هوآوی است و به این دوربین‌ها پریسکوپ (منعکس کننده نور) گفته می‌شود. علت نامگذاری این است که این دوربین‌ها مانند پریسکوپ نور را شکسته و لنز و سنسورها به جای عمودی به صورت افقی قرار می‌گیرند.

فناوری جدید پریسکوپ چه کاربردی دارد؟

طبق گفته یک منبع آگاه؛ شرکت اپل قبلا با یک شرکت خاص در این‌‌باره مذاکره کرده است تا فناوری ثبت شده دوربین تاشو را برای این شرکت نیز به ثبت برساند. با استفاده پریسکوپ در مدل‌های آینده گوشی آیفون، این گوشی باید قادر به بزرگنمایی نوری قوی‌تر باشد. به عبارت دیگر، با وجود این فناوری و بزرگنمایی نوری قدرتمندتر، آیفون دیگر به دوربین‌های بزرگتر نیاز نخواهد داشت.

اپل در ساخت دوربین به سامسونگ محتاج شد!

درمیان شرکت‌هایی که دوربین تاشو را ارائه می‌دهند، شرکت سامسونگ از بزرگنمایی ۱۰۰ برابری در دوربین گوشی Galaxy S20 Ultra خود استفاده کرده است. سامسونگ سال گذشته فناوری Corephotonic که مربوط به صنعت ماژول دوربین است را خریداری کرد. یک مقام مسئول در صنعت ماژول دوربین گفت: حق ثبت اختراع این فناوری تنها در اختیار Corephotonic است که اخیرا توسط شرکت سامسونگ خریداری شده است. گفته‌ها حاکی از این است که شرکت اپل به دلیل مشکلات ثبت اختراع به راحتی قادر نیست ساختار دوربین تاشو را طراحی کند.

تامین کنندگان ماژول دوربین آیفون شامل LG Innotek, Sharp, و O-Film هستند. سامسونگ با تهیه قطعات اپل برای دوربین تاشو به زنجیره تامین دوربین برای آیفون می‌پیوندد. اما برخی می‌گویند سامسونگ با اپل این همکاری را انجام نخواهد داد تا بتواند برتری رقابتی خود را با آیفون حفظ کند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...