خانه وب
پنل کاربری
پنجشنبه 8 اسفند 1398
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

افزایش ایمنی خودرو با کیسه هوا خلاقانه هوندا

دوشنبه 4 شهریور 1398  | 
3:00 پیش از ظهر
 | 

سیستم کیسه هوا یا ایربگ شرکت هوندا با طراحی خاص خود ایمنی بیشتری را برای کاربران حتی در موارد برخورد زاویه دار، فراهم می‌کند.

افزایش ایمنی خودرو با ایربگ خلاقانه هوندا ، شرکت هوندا نوعی جدید از کیسه‌های هوای پیشرفته را طراحی کرده است که با عملکردی مناسب ایمنی بسیار بیشتری را نسبت به نسل قبلی ایربگ‌های خودرو برای راننده و سایر سرنشینان انواع اتومبیل‌ها به همراه می‌آورد. هوندا هدف از تولید فناوری جدید برای کیسه‌های هوا با کارایی بیشتر را افزایش ایمنی اتومبیل‌های شرکت‌های مختلف دانسته است.


بیشتر بخوانید: هدیه جالب هوندا به مناسبت ۲۵ سالگی خودروی Odyssey


کیسه‌های هوا در قسمت‌های مختلف خودرو در زمان حوادث رانندگی و تصادفات تا حد بسیار زیادی می‌تواند از آسیب‌های منجر به مرگ برای تمامی سرنشینان خودرو جلوگیری کند. امروزه تقریبا تمامی خودروسازان در کشورهای مختلف جهان از کیسه هوا برای ارتقاء ایمنی اتومبیل‌های خود استفاده می‌توانند و به کارگیری کیسه هوا به  قانونی برای خودروسازان تبدیل شده است. 

افزایش ایمنی خودرو با ایربگ خلاقانه هوندا

کیسه‌های هوای هوندا، عامل افزایش ضریب ایمنی خودرو

در ماه‌های اخیر بررسی‌های موسسه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا نشان داده است سیستم کنونی کیسه هوا موجود در خودروهای مختلف نه تنها موجود کاهش آسیب‌های تصادفات نمی‌شود بلکه تا حد زیادی این آسیب‌ها را افزایش می‌دهد و حتی در مواردی که بدون برخورد ایربگ با سر و صورت راننده یا دیگر سرنشینان می‌تواند از مرگ آن‌ها جلوگیری شود، نتایج جبران ناپذیری را از خود به جای می‌گذارد. 

حال مهندسان هوندا برای رفع این مشکل گام برداشته و ضمن همکاری با متخصصان موسسه ایمنی Autoliv در اوهایوی آمریکا در تلاش‌اند تا فناوری ایربگ خودرو را ارتقاء داده و کیسه‌های هوای با ضریب ایمنی بالا را برای خودرو طراحی کنند.  این کیسه‌های هوا قرار است در صورت موفقیت در تمامی تست‌های فنی و ایمنی از سال آینده در خودروهای هوندا به کارگیری شود. 

افزایش ایمنی خودرو با ایربگ خلاقانه هوندا

مدیر بخش ایمنی هوندا گفت: "ما متعهد به تضمین ایمنی مشتریان خود در حین رانندگی با خودروهای مختلف شرکت هوندا هستیم و تلاش می‌کنیم با تعبیه کیسه‌های هوای پیشرفته و کارامد در اتومبیل‌های این شرکت از وارد شدن آسیب‌های جدی به راننده و سرنشینان جلوگیری کنیم."

مهم‌ترین شاخصه نسل جدید کیسه‌های هوا عملکرد مطلوب آن‌ها در برخورد‌های زاویه دار است. کیسه‌های هوای جدید هوندا در لحظه باز شدن حداقل نیرو را به سر و صورت فرد وارد کرده و از اعمال فشار بیش از تحمل انسان جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام/

طراحی سیستم جدید کیسه‌های هوای خودرو توسط هوندا


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...