خانه وب
پنل کاربری
جمعه 3 بهمن 1399
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

کارکنان آمازون به دلیل شیوع ویروس کرونا اعتصاب کردند

دوشنبه 10 آذر 1399  | 
1:12 بعد از ظهر
 | 

شرکت آمازون اعلام کرد کارکنان این شرکت در کشور آلمان در اعتراض به عدم رعایت اصول بهداشتی اعتصاب کردند.

، کارگران فروشگاه‌های آمازون در آلمان در اعتراض به پردازش سفارش‌های جمعه سیاه اعتصاب کردند. بر اساس گزارش‎های منتشرشده حدود ۵۰۰ کارگر در اعتصاب سه روزه  آمازون شرکت کرده‌اند، این اعتصاب از روز پنجشنبه آغاز شد و تا روز شنبه ادامه داشت؛ اما ظاهرا کارگران آمازون همچنان قصد اعتصاب دارند و قرار است اعتصاب دوم این فورشگاه از دوشنبه آغاز و تا پایان سه شنبه ادامه پیدا کند. این موضوع برای آمازون بسیار نگران‌کننده است چرا که آلمان پس از آمریکا، بزرگ‌ترین بازار برای شرکت آمازون به شمار می‌رود.

در ماه ژوئن بود که کارگران آمازون در ۶ سایت اصلی آمازون در آلمان، به ایمنی بسیار کم موجود در محل کارشان اعتراض کردند چرا که بسیاری از آنها به ویروس کرونا آلوده شده بودند. پیش از این هم کارگران این شرکت به حقوق و دستمزد پایین خود اعتراض کرده بودند.

آمازون

علت اعتصاب کارکنان آمازون

آمازون از زمان شیوع ویروس کرونا بارها مورد انتقاد مراجع مختلف قرار گرفته است اما این شرکت برای حفظ درآمد بسیار بالای خود در زمان شیوع ویروس کرونا و بالا بردن درآمد خالص خود از 6.33 میلیارد دلار، به هیچ کدام از اعتراضات توجهی نکرد و همین موضوع سبب شد کارگران این شرکت به وضع کنونی آمازون اعتراض کنند و از کار دست بکشند. گفتنی است تاکنون بیش از ۱۹ هزار از کارگران شرکت آمازون به ویروس کرونا مبتلا شدند و این موضوع تمامی کارکنان این شرکت را نگران کرده است.

سخنگوی آمازون همچنین در بیانیه‌ای که در روز یک شنبه منتشر کرد خبر از بی تاثیر بودن اعتصاب کارکنان روی وضعیت آمازون داد و گفت که قریب به اتقاق کارگران این شرکت در حال کار هستند و این شرکت از کارگران فصلی به جای کارکنان خود استفاده می‌کند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...