خانه وب
پنل کاربری
يکشنبه 15 تير‏ 1399
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

فیات کرایسلر مجددا برای پیکاپ‌های رم فراخوانی ارسال کرد

شنبه 25 خرداد 1398  | 
10:31 پیش از ظهر
 | 

مدل‌های جدید رم ۱۵۰۰ دارای مشکلات فراوانی است و پس از چند فراخوانی، این بار نیز به دلیل مشکل کسیه هوا و کمربند ایمنی، این مدل‌ها به نمایندگی‌های رم فراخوانی می‌شوند.

فیات کرایسلر مجددا برای پیکاپ‌های رم فراخوانی ارسال کرد ، شرکت فیات کرایسلر مالک برند رم در ژانویه سال ۲۰۱۸ از مدل ۲۰۱۹ رم ۱۵۰۰ رونمایی کرد، این پیکاپ قدرتمند با پیشرانه هیبریدی ۵.۷ لیتری هشت سیلندر با چینش V شکل و ۳۹۵ اسب‌بخار قدرت با کمک سیستم الکتریکی ۴۸ ولت، از همان ابتدا توانست نظر مثبت کارشناسان را به خود جلب کند، اما پس از عرضه این مدل در بازار، مشکلات فنی آن نمایان شد و خریداران مجبور شدند در چند نوبت، پیکاپ خود را به نمایندگی‌های رم برده تا اشکالات خودرو برطرف شود.

شرکت رم در ماه فوریه ۲۰۱۹ به تعداد بسیار زیادی از پیکاپ‌های رم ۱۵۰۰ مدل ۲۰۱۹ فراخوانی داد، مشکل در آن زمان شکستگی پدال و کیفیت نامرغوب آن بود، همچنین مشکل فرمان و از دست رفتن کنترل خودرو نیز در پیکاپ‌های رم HD نیز موجب فراخوانی این مدل‌ها شد. حال به تازگی مدل‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ رم ۱۵۰۰ به دلیل مشکل نرم افزاری فراخوانی شدند.

فیات کرایسلر مجددا برای پیکاپ‌های رم فراخوانی ارسال کرد

این بار مشکل از خطا نرم‌افزاری بخش امنیت خودرو بوده که در باز شدن کیسه هوا و عملکرد کمربند ایمنی اختلال ایجاد می‌کند که در هنگام تصادف موجب آسیب‌دیدگی‌های جدی برای سرنشینان خودرو می‌شود. این نقص فنی از طریق چراغی مخصوص در صفحه کیلومترشمار به رانندگان خبر داده شده است.

فیات کرایسلر مجددا برای پیکاپ‌های رم فراخوانی ارسال کرد

شرکت فیات کرایسلر به دلیل اهمیت فراوان این نقص ایراد فنی، نزدیک به سه هزار دستگاه پیکاپ رم ۱۵۰۰ مدل ۲۰۱۹ در آمریکا، نزدیک به ۳۹ هزار دستگاه در کانادا، ۱۸۰۰ دستگاه در مکزیک و ۶ هزار دستگاه در خارج منطقه تجاری آزاد آمریکای شمالی را فراخوانی کرده است. به علاوه آن تعدادی از کامیون‌های 2020MY نیز شامل فراخوانی می‌شود. در مجموع تعدادی نزدیک به ۵۰ هزار پیکاپ رم ۱۵۰۰ مدل ۲۰۱۹ باید به نمایندگی‌های رم مراجعه کنند و تحت تعمیر قرار بگیرند، این تعداد بسیار زیاد است و تا حد زیادی اعتبار شرکت رم را زیر سوال می‌برد.

از ابتدای سال مشکلاتی مانند عدم کارکرد صحیح سیستم یخ‌زدا، گرما بیش از حد باتری‌های کمکی، جدا شدن فرمان از ستون، شکستگی و جدا شدن میل کاردان (قطعه‌ای مکانیکی در سیستم انتقال برای عبور گشتاور و چرخش)، غیر فعال نشدن سیستم کنترل کروز و مسائل مختلف دیگر همراه با پیکاپ رم ۱۵۰۰ بوده که می‌تواند برروی فروش مدل‌های آینده این پیکاپ تاثیر منفی بگذارد.

فیات کرایسلر مجددا برای پیکاپ‌های رم فراخوانی ارسال کرد

طبق اعلام فیات کرایسلر، تمامی تعمیرات به صورت رایگان انجام خواهد شد، متخصصان این شرکت با تعویض قطعه، مشکل کیسه هوا و کمربند ایمنی را رفع خواهند کرد.


بیشتر بخوانید: تویوتا همه را بهت زده کرد + تصاویر


انتهای پیام/

فراخوان مجدد فیات کرایسلر 


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...