خانه وب
پنل کاربری
دوشنبه 7 آذر 1401
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

دردسر جدید گوگل، اتحادیه اروپا در کمین غول فناوری

سه شنبه 23 شهریور 1400  | 
10:43 پیش از ظهر
 | 

شرکت گوگل به اجبار کاربران برای استفاده از دستیار صوتی Google Assistant متهم شد.

، به نقل از androidauthority، به گفته دکتر تی ال؛ اتحادیه اروپا ممکن است مجددا شرکت گوگل را مورد بازرسی ضد انحصار قرار دهد. کمیسیون اتحادیه اروپا در حال بررسی این موضوع است که آیا Google، کاربران را مجبور به نصب Google Assistant به عنوان دستیار صوتی پیش فرض کرده است و آن‌ها را از قرار دادن دستیار صوتی رقیبان در دستگاه‌های خود باز می‌دارد یا خیر. تنظیم کننده‌های آنتی تراست گزارش نهایی را در نیمه اول سال ۲۰۲۲ منتشر خواهند کرد و ممکن است پس از آن تحقیقات رسمی آغاز شود.

دستیار صوتی گوگل

تحقیقات جدید اتحادیه اروپا درباره گوگل

البته گوگل با تحقیقات ضد انحصاری در اروپا و ایالات متحده غریبه نیست، زیرا در چند سال گذشته با جریمه‌های سنگینی از جمله جریمه ۵ میلیارد دلاری کمیسیون رقابت اتحادیه اروپا به دلیل روش‌های بحث برانگیز اندروید روبرو شده است. بر اساس گزارش MLex و منتشره در رویترز، گوگل بار دیگر در کانون توجه اتحادیه اروپا قرار گرفته است که این بار تحقیقات مربوط به دستیار صوتی Google است.

این اتفاق پس از اظهارات تنظیم کننده‌های ضد انحصار اتحادیه اروپا در ماه ژوئن است که مدعی شده اند تسلط دستیار Google به بازار و انحصار طلبی این شرکت جایگاه الکسا و سیری را در اروپا زیر سوال برده است. کمیسیون از سازندگان دستگاه‌ها خواسته تا شواهدی در مورد این شیوه‌های ضد رقابتی ارائه دهند. تنظیم کننده‌ها همچنین به دنبال این هستند که آیا کاربران می‌توانند همزمان از دو دستیار صوتی استفاده کنند یا خیر. همچنین این سوال مطرح می‌شود که آیا گوگل از فرایند صدور گواهینامه خود برای دستگاه‌های جدید برای اطمینان از انحصار سوء استفاده می‌کند.

اتحادیه اروپا

بعد از شروع رسمی تحقیقات اگر گوگل مجرم شناخته شود، احتمالاً با جریمه بزرگ دیگری روبرو خواهد شد. البته سخنگوی گوگل در نامه‌ای به رویترز گفت: " تولید کنندگان می‌توانند دستیار‌های صوتی را بر روی دستگاه‌های خود نصب کنند و کاربران نیز می‌توانند دستیار مورد نظرشان را انتخاب کنند."


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...