خانه وب
پنل کاربری
پنجشنبه 14 مرداد 1400
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

شبیه سازی چینی ها از سطح کره مریخ

شنبه 29 خرداد 1400  | 
4:07 بعد از ظهر
 | 

کشور چین برای شبیه سازی شرایط زیست محیطی کره مریخ، «کمپ مریخ» را ساخته است.

، کشف حیات در سیارات دیگر و تجربه زندگی در نقاط مختلف منظومه شمسی از جذاب‌ترین رویا‌های دانشمندان و محققان است. آن‌ها همواره در حال تلاش برای گردآوری اطلاعات بیشتر و دقیق در مورد اجرام آسمانی و سیارات دیگر کهکشان راه شیری هستند تا نشانه‌های حیات را کشف کنند. کشور‌های گوناگون دنیا نیز در این زمینه رقابت تنگاتنگی دارند و با تولید محصولات و اختراعات جدید سعی دارند تا زودتر به این مهم دست پیدا کنند.

طبق گزارش‌های منتشر شده کشور چین، «کمپ مریخ» را به منظور شبیه سازی شرایط زیست محیطی کره مریخ در شهر لنگهو (Lenghu) ساخته است. در همین رابطه، چندی پیش، «ژورونگ»، نخستین مریخ‌نورد چینی روی سطح سیاره سرخ فرود آمد و مجموعه‌ای از تصاویر سیاه و سفید را به زمین مخابره کرده است.

دانشمندان و محققان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مریخ از امکانات این کمپ استفاده کرده و با زندگی در این مکان هیجان انگیز شرایط سکونت در سیاره سرخ را تجربه کنند و با تلفیق اطلاعاتی که از سیاره مریخ به دست آورده اند با شرایط زیست محیطی که در این کمپ فوق العاده وجود دارد به نتایج جالب و شگفت انگیزی دست پیدا کنند.

کمپ مریخ

مشخصات شهر لنگهو

این شهر به دلیل چشم انداز بیابانی فرسایش یافته و شبیه سطح سیاره سرخ، به "کمپ مریخ" چین معروف شده است. منطقه صخره‌های قرمز حوضه قایدام در غرب چینگهای "مریخی‌ترین مکان روی زمین" لقب گرفته است، زیرا کارشناسان ادعا کردند که چشم انداز، سنگ ها، شن و ماسه و حتی دما در این نقطه از کره زمین مشابه سیاره سرخ است.

امکانات کمپ مریخی چین

این کمپ با مساحت ۱۷۳۴ هکتار، یک مرکز گردشگری، یک انجمن مریخ، یک پایگاه شبیه سازی و امکانات رفاهی و تفریحی بسیار زیادی که دارد یک مکان ایده آل برای زندگی و تحقیق دانشمندان است.

زندگی در مریخ

در هر حال مقامات محلی چین با تکیه بر منابع مشخص، صنعت خدمات را توسعه می‌دهند و به سمت الگوی جدیدی از تلفیق تحقیقات علمی، محبوب سازی علم، آموزش علمی و گردشگری فرهنگی پیش می‌روند و با ایجاد این نوع کمپ‌ها قصد دارند تا مقدمات زندگی شهروندان چینی را در یک سیاره دیگر فراهم کرده و امکانات و خدمات رفاهی را به صورت عادلانه بین مردم تقسیم کنند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...