خانه وب
پنل کاربری
يکشنبه 22 تير‏ 1399
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

فروشگاه آنلاین فیسبوک در دسترس عموم قرار گرفت

یک شنبه 4 خرداد 1399  | 
6:00 بعد از ظهر
 | 

شرکت فیسبوک اعلام کرد که فروشگاه آنلاین این شرکت از طریق دو شبکه فیسبوک و اینستاگرام در دسترس کاربران خواهد بود.

فروشگاه آنلاین فیسبوک در دسترس عموم قرار گرفت ، چند روز پیش شرکت فیسبوک که در حال حاضر مالک رسمی شبکه اینستاگرام است، به طور رسمی اعلام کرد که فروشگاه آنلاین فیسبوک را راه اندازی کرده و قرار است این فروشگاه از طریق اینستاگرام و فیسبوک در دسترس کاربران قرار داشته باشد اما فعلا تعداد فروشگاه‌های حاضر در این مجموعه کم است و شرکت فیسبوک در حال قرار داد بستن با فروشگاه‌های بیشتری برای عرضه محصولات آن‌ها در فروشگاه آنلاین خود است.

با این اقدام فیسبوک از این پس کاربران می‌توانند در صورت مشاهده کالایی در اینستاگرام با ضربه زدن روی آن و یا با جست‌وجو کردن نام آن کالا، آن را خریداری کنند؛ همچنین فیسبوک این امکان را به فروشنده‌ها داده است تا با اضافه کردن یک برچسب روی هر کالا، فروش کالای خود را راحت‌تر کنند. کاربران در صورت انتخاب کالایی که روی آن برچسب خورده است، به راحتی و با ضربه زدن روی آن برچسب می‌توانند وارد بخش ثبت سفارش شده و هزینه آن کالا را پرداخت کنند.

فروشگاه آنلاین فیسبوک در دسترس عموم قرار گرفت

این موضوع هم به نفع فروشندگان خواهد بود و هم خریداران از آن استقبال خواهند کرد چرا که انجام خریدهای اینترنتی را بسیار راحت‌تر از گذشته خواهد کرد، علاوه بر این احتمالا فیسبوک قصد دارد گزینه خرید را به جای گزینه Activity قرار دهد تا کاربران به راحتی بتوانند به فروشگاه فیسبوک دسترسی پیدا کنند اما به احتمال بسیار زیاد کاربران امکان تغییر این گزینه و باز گردانی منوی Activity را خواهند داشت.


بیشتر بخوانید: افزوده شدن قابلیت اهدای کمک‌های مالی در اینستاگرام


علاوه بر این فیسبوک اعلام کرده است که در آینده کاربران می‌توانند در صورت انتخاب یک کالا در فیسبوک یا اینستاگرام، با انتخاب گزینه ارتباط، از طریق مسنجر فیسبوک و یا پیام رسان واتساپ با فروشنده آن کالا ارتباط برقرار کنند. ظاهرا شیوع ویروس کرونا و خانه نشین شدن افراد باعث شده است تا فیسبوک به فکر ساخت یک فروشگاه آنلاین بیفتد، با این حال باید منتظر بود و دید که فروشندگان و خریداران از این فروشگاه استقبال می‌کنند یا قرار است پس از مدتی توسط فیسبوک کنار گذاشته شود.

انتهای پیام/


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...