خانه وب
پنل کاربری
پنجشنبه 4 بهمن 1397
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

دستبندی که حشرات را دور می‌کند

جمعه 23 شهریور 1397  | 
5:43 بعد از ظهر
 | 

دستبدی با انتشار امواج الکترو مغناطیسی باعث دفع حشرات از انسان می‌شود.

دستبندی که حشرات را دور می‌کنددستبند دور کننده حشرات که Nopixgo Mosquito Bite Protection  نام دارد، با انتشار امواج الکترو مغناطیسی کاربر خود را از گزیدن توسط حشرات در امان نگه می‌دارد.

مخترع سوئیسی این دستبند "کورت استول "درباره عملکرد آن می‌گوید: امواج الکترو مغناطیس ساطع شده توسط دستگاه به تقلید از تخلیه جوی بارهای مثبت و منفی اتمسفر ساخته شده‌اند.این تخلیه بارهای مثبت و منفی در حالت طبیعی هنگام نزدیک شدن تند باد و رعد و برق اتفاق می‌افتد.بنابراین حشرات با ردیابی این امواج احساس می‌کنند تندباد در حال وقوع است.بنابراین به طور غریزی و بالقوه به جای نیش زدن به دنبال پناهگاهی برای فرار از طوفان هستند. امواج الکترو مغناطیسی ساطع شده بی خطر هستند زیرا قدرت آنها یک صدم سیگنال گوشی‌های همراه است.

برد این امواج تا شعاع دو متر از بدن انسان است، بدین ترتیب احتمال نیش زدن حشرات 50 درصد کمتر می‌شود. در نسخه‌های آتی این گجت احتمالا سیگنال‌های الکترو مغناطیس خاص تولید شود که قابلیت دور کردن گونه‌های مختلف حشرات را داشته باشد.

جنس این دستبند از یک نوع پلاستیک سازگار با پوست بدن انسان ساخته شده که نسبت به آب مقاوم بوده و همچنین باتری این دستبند با یک ساعت شارژ یک هفته کار می‌کند.

دستبندی که حشرات را دور می‌کند

انتهای پیام/


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...