خانه وب
پنل کاربری
يکشنبه 15 تير‏ 1399
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

درخواست غرامت ۱ میلیارد دلاری هوآوی از شرکت Verizon

شنبه 25 خرداد 1398  | 
2:35 بعد از ظهر
 | 

شرکت هوآوی برای مقابله با سیاست‌های تجاری آمریکا در رابطه با فناوری 5G درخواست مبلغ بسیار زیادی به عنوان غرامت کرده است.

درخواست غرامت 1 میایرد دلاری هوآوری از شرکت Verizon ، مدیران ارشد هوآوی با ارسال نامه‌ای به شرکت ارتباطی Verizon درخواست مبلغ ۱ میلیارد دلار حق تضمین پشتیبانی از فناوری‌های 4G و 5G شرکت خود را کردند. هوآوی برای توسعه و تجهیز فناوری اینترنت‌های نسل چهارم و پنجم اینترنت خود قراردادی با ارزش میلیاردها دلار را با شرکت آمریکایی Verizon منعقد کرده بود. قراداد همکاری این دو شرکت پس از اجرایی شدن سیاست‌های تجاری ایالات متحده شرکت‌های فناوری چینی، از سوی طرف آمریکایی با موانع زیادی جهت اجرا رو به رو گردیده است.


بیشتر بخوانید: هوآوی عقب ماندن خود از سامسونگ را تأیید کرد +جزئیات


حال مدیران هوآوی تهدید کرده‌اند که در صورت عدم تضمین تعهدات مندرج در قرارداد هوآوی و Verizon، درخواست شکایت خود را به دادگاه‌های بین‌المللی ارسال می‌کند. هوآوی اعلام کرده است این شرکت حق بهره‌برداری بیش از ۲۰۰ عدد از اختراعات مهندسان خود را در اختیار شرکت Verizon قرار داده است واین گونه رفتارها از سوی شرکت آمریکایی به روابط تجاری و همکاری‌های فناوری دو شرکت صدمه زیادی وارد می‌کند و به یک میزان برای هر دو طرف آسیب زننده است.

نمایندگان شرکت هوآوی هم اکنون در نیویورک با مدیران Verizon در حال بحث و مذاکره پیرامون مشکلان فی مابین هستند. مدیران شرکت آمریکایی Verizon ضمن رد هرگونه سوء استفاده از اختراعات هوآوی، خدمات و همکاری‌هاتی گسترده خود در حوزه شبکه‌های نوین به شرکت هوآوی را به نمایندگان چینی یادآوری کرد و گفت: برقراری ارتباط بسیاری از دستگاه‌های هوآوی با بهره‌گیری از سیگنا‌ل‌های ارسانی از آنتن‌های شرکت Verizon  صورت می‌گیرد.

گفتنی است برخی از مهم‌ترین تجهیزات ارتباطی به کار رفته در شرکت‌های مخابرات بزرگ آمریکا مانند Verizon، AT&T و T-Mobile ازر سوی شرکت هوآوی ساخته و مجوز فعالیت آن‌ها صادر شده است. طبق قانون هوآوی حق دارد مجوز خود را بازل و خسارت آن را بپردازند. در ضمن طرف مقابل نیز با هزینه نقض قرارداد را پرداخت کند.

درخواست پرداخت ۱ میلیارد دلاری هوآوری از شرکت Verizon

به همین جهت مدیران هوآوی در پاسخ به رفتارهای آمریکایی‌ها مبلغ ۱ میلیارد دلار به عنوان هزینه استفاده از اختراع این شرکت درخواست کرده‌اند.

انتهای پیام/

هوآوی یک شرکت ارتباطی آمریکایی را به صورت جدی تهدید کرد


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...