خانه وب
پنل کاربری
شنبه 28 فررودين 1400
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

هوآوی با مشکل کمبود پردازنده مواجه شد

پنج شنبه 25 دی 1399  | 
3:01 پیش از ظهر
 | 

تحریم‌های آمریکا باعث شد شرکت هوآوی پردازنده لازم برای ساخت پرچمدار خود را نداشته باشد.

، پرچمداران شرکت هوآوی همواره جزو برترین گوشی‌های موجود در بازار هستند و افراد زیادی گوشی‌های بالا رده این شرکت را خریداری می‌‎کنند. به تازگی اطلاعاتی از شرکت هوآوی منتشر شده که اعلام می‌کند این شرکت قصد دارد در پرچمدار بعدی خود یعنی گوشی P50 از پردازنده فوق‌العاده قدرتمند کایرین ۹۰۰ پنج نانومتری استفاده کند. گفتنی است؛ از آن جایی که هوآوی هر ساله دو پرچمدار را وارد بازار می‌کند، امکان استفاده هر دو پرچمدار سری P و Mate از این پردازنده وجود دارد.

اما شرایط امسال هوآوی کمی فرق داشته و آن هم اعمال محدودیت از طرف آمریکا روی شرکت HiSilicon در رابطه با همکاری با شرکت هوآوی است. این پردازنده احتمالا آخرین مدلی خواهد بود که هوآوی از شرکت‌های بزرگی مثل HiSilicon دریافت خواهد کرد و در صورت ادامه داشتن تحریم‌های آمریکا باید شاهد استفاده هوآوی از پردازنده‌های خود روی گوشی P60 باشیم. گفتنی است؛ در حال حاضر شرکت هوآوی حدود ۹ میلیون پردازنده کایرین ۹۰۰ در اختیار دارد.

هوآوی

احتمال همکاری هوآوی با Qualcomm یا MediaTek 

از طرفی پیش‌بینی می‌شود میزان تقاضا برای خرید گوشی Mate 40 بیش از ۱۰ میلیون دستگاه باشد و این موضوع باعث شده هوآوی توان تقسیم ۹ میلیون پردازنده بین دو پرچمدار را نداشته باشد؛ همچنین این شرکت توانایی همکاری با Qualcomm یا MediaTek را نیز دارد و می‌تواند از این دو شرکت درخواست ساخت پردازنده داشته باشد.

اما هوآوی در بخش نمایشگر نگرانی خاصی ندارد و این شرکت اعلام کرده که دو شرکت سامسونگ و ال جی در حال تولید نمایشگر‌های OLED برای گوشی P50 هستند. بر اساس گزارش هوآوی، این شرکت در سال ۲۰۱۹ حدود ۴۴ میلیون دستگاه از دو سری P و Mate به فروش رسانده است، اما با توجه به تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا احتمالا میزان فروش این شرکت به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...