خانه وب
پنل کاربری
جمعه 17 ارديبهشت 1400
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

اولین خانه چاپ سه بعدی در اروپا اجاره داده شد

چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400  | 
3:08 پیش از ظهر
 | 

زوج هلندی با اجاره اولین خانه چاپ سه بعدی در این کشور به عنوان اولین مستاجر این نوع خانه در اروپا معرفی شدند.

، به نقل از گاردین؛ الیز لوتز ۷۰ ساله و هری دکرز ۶۷ ساله، مغازه داران بازنشسته در آمستردام، اولین نفراتی هستند که یک خانه چاپ سه بعدی را در اروپا اجاره کردند. آن‌ها اکنون کلید دیجیتالی خانه خود را دریافت کردند، این کلید به صورت برنامه‌ای است که به آن‌ها اجازه می‌دهد درب ورودی خانه را فقط با فشار یک دکمه باز کنند. این خانه ۹۴ متری با طرحی شبیه به سنگ ساخته شده و دو اتاق خواب دارد.


بیشتر بخوانید


اولین مستاجران خانه سه بعدی در هلند

این ملک با الهام از شکل تخته سنگی ساخته شده که ساخت این طرح در این ابعاد استفاده از روش‌های سنتی دشوار و گران بوده است. این خانه اولین خانه از پنج سازه‌ای است که توسط شرکت ساختمانی Saint-Gobain Weber Beamix در اروپا ساخته می‌شود. در دو سال گذشته املاک ساخته شده توسط چاپ سه بعدی در فرانسه و ایالات متحده ساخته شده و پروژه‌های ساخته شده با چاپ سه بعدی در سراسر جهان در حال تکثیر هستند.

اولین خانه چاپ سه بعدی در اروپا اجاره رفت

اولین خانه چاپ سه بعدی در اروپا اجاره رفت

لوتز که اولین ساکن این خانه است گفت: " این خانه ویژه است، این طرح غیر معمول است، وقتی برای اولین بار آن را دیدم، چیزی را به یادم آورد که در جوانی دیده بودم و شبیه به رویا‌های من بود. "

مدیر اجرایی شرکت Saint-Gobain Weber Beamix گفت: "این اولین خانه است که ۱۰۰ درصد برای ساخت از مقامات محلی مجوز گرفته و افرادی که در آن زندگی می‌کنند هزینه‌ها را پرداخت خواهند کرد. "

اولین خانه چاپ سه بعدی در اروپا اجاره رفت

اولین خانه چاپ سه بعدی در اروپا اجاره رفت

این خانه قرار بود در سال ۲۰۱۹ به بازار مسکن برای اجاره وارد شود، اما طراحی و ساکت دیوار بیرونی و لایه‌های بتنی چاپی این خانه کار را کند کرده بود. روش چاپ سه بعدی شامل یک بازوی رباتیک عظیم با یک نازل است که سیمان فرموله شده خاصی را به بیرون می‌ریزد که شبیه به خامه فرم گرفته است. سیمان مطابق با طراحی و نقشه چاپ می‌شود و لایه به لایه‌ اضافه می‌شود تا دیواری ایجاد شود که مقاومت بالایی دارد.

اولین خانه چاپ سه بعدی در اروپا اجاره رفت

گفتنی است؛ کشور هلند باتوجه به رشد جمعیت برای حل مشکلات کمبود مسکن نیاز به ساخت خانه‌های جدید دارد که با توجه به بحران مسکن ممکن است در آینده از این طرح‌ها برای ساخت ساختمان‌های مسکونی استفاده کند.

انتهای پیام/


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...