خانه وب
پنل کاربری
شنبه 18 مرداد 1399
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

حذف برنامه ضد ایرانی از فروشگاه‌های نرم افزار داخلی

شنبه 14 تیر 1399  | 
4:26 بعد از ظهر
 | 

پس از انتشار تصاویری از وجود برنامه ضد ایرانی در یکی از فروشگاه‌های‌ نرم‌‌افزاری، مسئولان مربوطه به دنبال پیگیری باشگاه خبرنگاران جوان در حذف برنامه مذکور همکاری کردند.

نرم‌ افزار ضد ایرانی از فروشگاه‌ها حذف شد / رسیدگی سریع در حذف برنامه‌های ضد ایرانی / حذف سریع نرم افزار ضد ایرانی از فروشگاه‌ها/

  ، فروشگاه‌های اینترنتی نرم‌افزار، مراجع اصلی کاربران برای دانلود برنامه‌های کاربردی گوشی‌های هوشمند هستند و در نتیجه این فروشگاه‌ها همواره سعی دارند تا بهترین نرم‌افزارها را در اختیار افراد قرار دهند.

با وجود نظارت‌های دقیق و کنترل محتوای تمامی برنامه‌ها، مواردی وجود دارند که برنامه‌ به دلایل مختلف در سرویس‌های فروشگاه اینترنتی بارگذاری می‌شود و این اتفاق حتی در برنامه‌هایی مانند گوگل پلی و اپ استور نیز صورت می‌گیرد. اخیراً نیز یک برنامه ضد ایرانی راه خود را به سرویس‌های فروشگاه نرم‌افزار داخلی باز کرده بود که با پیگیری خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان و همکاری مسئولان مربوطه حذف آن در مراحل تکمیلی قرار گرفت.

جذف برنامه‌های ضد ایرانی

در رابطه با این مسائل باشگاه خبرنگاران جوان گفت‌وگویی با مسئولان برنامه سیبچه صورت داد تا شرایط پیش آمده برای مخاطبین روشن شود. مسلمی‌نیا، مدیر بازاریابی فروشگاه اینترنتی سیبچه، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: "سرویس‌ها و ربات‌های ما به نحوی طراحی شده‌اند که در صورت جست‌وجوی کاربر و عدم وجود نرم‌افزار مورد نظر در برنامه، آن را از روی سرویس اپ استور برداشته و به فهرست ما اضافه می‌کنند. با وجود تمام محدودیت‌ها و نظارت‌های لازم برنامه مورد نظر توانست، با توجه به سابقه جست‌وجوی برخی کاربران، از فیلترها بگذرد و در فروشگاه بارگذاری شود. ما بلافاصله پس از مطلع شدن از وجود نرم‌افزار مذکور آن را از روی صفحات خود حذف و محدودیت‌های ربات هوشمند خود را بروزرسانی کردیم تا مشکلات این چنینی دیگر اتفاق نیفتند".

انتهای پیام/


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...