خانه وب
پنل کاربری
سه‏ شنبه 30 دي 1399
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

معرفی قابلیت‌های مرموز و مخفی آیفون

شنبه 3 خرداد 1399  | 
7:00 پیش از ظهر
 | 

در این گزارش تعدادی از قابلیت‌های کمتر شناخته شده گوشی‌های آیفون را شده است.

معرفی چند قابلیت مخفی در آیفون ، شرکت اپل در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند در جهان است که ظاهر و سیستم عامل این گوشی‌ها باعث فروش حداکثری آن‌ها در بازار می‌‎شود. اما به دلیل بالا بودن قیمت این گوشی‌ها بسیاری از کاربران نمی‌توانند هر ساله گوشی خود را تعویض کنند و هر کاربر محصولات اپل به طور میانگین حداقل سه سال از گوشی خود استفاده می‌کند و پس از آن تصمیم به خرید گوشی جدید می‌گیرند؛ اما در گوشی‌های این شرکت قابلیت‌هایی وجود دارد که شاید بسیاری از کاربران شیوه عملکرد آن‌ها را ندانند و یا تاکنون از این قابلیت‌ها استفاده نکرده باشند؛ در ادامه قصد داریم تعدادی از قابلیت‌های نسبتا کم آشنا برای کاربران را معرفی کنیم:

معرفی چند قابلیت مخفی در آیفون

قابلیت Do Not Disturb

یکی از کار آمدترین قابلیت‌های سیستم عامل iOS قابلیت Do Not Disturb است، این قابلیت کاربران می‌توانند هنگام خواب یا انجام کارهایی که به تمرکز بسیار بالا نیاز دارد مورد استفاده قرار گیرد. قابلیت Do Not Disturb تمامی اعلان‌های ورودی به گوشی همراه را غیر فعال خواهد کرد اما هیچ اعلانی از دست نخواهد رفت و هنگامی که کاربر گوشی خود را استفاده کند، شاهد کلیه پیام‌های ورودی به گوشی خواهد بود.

لازم به ذکر است که روشن بودن این حالت کلیه صداهای تلفن همراه را قطع خواهد کرد و فعال بودن این حالت تفاوتی با خاموش بودن تلفن همراه نخواهد داشت. علاوه بر این کاربر می‌تواند در بخش تنظیمات این قابلیت اعلان‌های مربوط به تماس‌های مکرر را فعال کند تا در صورتی که یک فرد بیش از تعداد مشخصی با کاربر تماس گیرد، گوشی با تماس مجدد آن کاربر زنگ خواهد خورد.

معرفی چند قابلیت مخفی در آیفون

درشت کردن فونت گوشی

بسیاری از افراد که از بیماری‌های مربوط به بینایی رنچ می‌برند، با فونت گوشی‌های اپل مشکل دارند و برای خواندن یک متن باید چند بار تلاش کنند. اما برای حل کردن این مشکل کافی است کاربر به بخش تنظیمات مراجعه کرده و روی بخش Display & Brightness ضربه زند و سپس وارد قسمت Text Size شود؛ در این قسمت کاربر نواری در اختیار خواهد داشت که با افزایش دادن آن می‌تواند سایز فونت گوشی خود را افزیش دهد.

علاوه بر این در صورتی که فونت گوشی برای کاربر نازک است، می‌تواند با انتخاب گزینه Bold Text از فونتی قطورتر برای گوشی خود استفاده کند.

معرفی چند قابلیت مخفی در آیفون

اضافه کردن تعداد بیشتری شناسه اثر انگشت به گوشی

برخی از کاربران تصور می‌کنند تنها یک شناسه اثر انگشت را می‌توانند برای گوشی خود تنظیم کنند، در حالی که گوشی‌های دارای حسگر اثر انگشت شرکت اپل از 5 شناسه مختلف پشتیبانی می‌‎کند. برای تنظیم تعداد بیشتری شناسه اثر انگشت کافی است کاربر وارد تنظیمات شده و روی بخش Touch ID & Passcode ضربه بزند، سپس کد تنظیم شده برای تلفن خود را وارد کرده و از طریق بخش Add a fingerprint یک شناسه جدید به گوشی خود اضافه کند.

لازم به ذکر است که در صورت ثبت شناسه انگشتی که در گذشته به گوشی شده است، گوشی به طور خودکار پیغامی مبنی بر تکراری بودن شناسه نمایش خواهد داد و از ثبت آن اثر انگشت خودداری می‌کند.

معرفی چند قابلیت مخفی در آیفون

استفاده از شناسه Face ID جایگزین

ممکن است برخی از کاربران استفاده کننده از آیفون X و بالاتر، هنگام باز کردن قفل گوشی خود با مشکل مواجه شوند، برای حل شدن این مشکل کافی است کاربر به تنظیمات رفته و روی بخش Face ID & Passcode ضربه بزند، سپس کد تنظیم شده برای تلفن خود را وارد کرده و از طریق بخش Set Up An Alternate Appearance یک شناسه چهره جایگزین برای گوشی خود تنظیم کند.

لازم به ذکر است که هنگام تنظیم مجدد شناسه، کاربر باید تمامی مراحل تنظیم چهره را از ابتدا انجام دهد.

معرفی چند قابلیت مخفی در آیفون

غیر فعال کردن تنظیم نور خودکار صفحه

یکی از مشکلات تمامی آیفون‌ها ظرفیت پایین باتری آن‌ها است که عوامل مختلفی روی سرعت خالی شدن آن‌ها تاثیر می‌گذارند؛ یکی از قابلیت‌هایی که باعث مصرف بسیار بالای باتری می‌شود قابلیت تنظیم نور خودکار صفحه است. این قابلیت با توجه به نور محیط، میزان روشنایی صفحه نمایشگر را تنظیم می‌کند و برای انجام این کار یکی از سنسورهای گوشی را به طور دائم روشن نگه می‌دارد. برای غیر فعال ککردن این قابلیت کافی است کاربر وارد تنظیمات شده و روی بخش Accessibility ضربه بزند، سپس از قسمت Display & Text Size قابلیت Auto-Brightness را غیر فعال کند.

در صورتی که کاربر قابلیت Auto-Brightnes را غیر فعال کند باید روشنایی نمایشگر خود را به صورت دستی و از نوار Control Center تغییر دهد و نور نمایشگر به صورت خودکار تغییر نخواهد کرد.

معرفی چند قابلیت مخفی در آیفون

قابلیت Dark mode

این قابلیت در آخرین نسخه از سیستم عامل iOS به آن اضافه شده است و فعال بودن آن تاثیر بسیار بالایی روی کاهش مصرف باتری خواهد داشت. این قابلیت علاوه بر کاهش مصرف باتری، از رسیدن آسیب به چشم هنگام کار کردن با گوشی در شب جلوگیری خواهد کرد. عملکرد این قابلیت به این صورت است که تمامی رنگ‌های سفید موجود در گوشی و نرم افزارهای پشتیبانی کننده از این قابلیت، به رنگ سیاه در خواهند آمد و باعث کاهش فشار وارد بر چشم هنگام کار کردن با گوشی در شب می‌شود.

برای فعال سازی این قابلیت کافی است کاربران به بخش تنظیمات گوشی خود مراجعه کنند و وارد بخش Display & Brightness شود، سپس گزینه مربوط به Dark mode را فعال کنند. علاوه بر این این قابلیت در نوار Control Center نیز در دسترس کاربران قرار دارد.

معرفی چند قابلیت مخفی در آیفون

قابلیت Control Center

نوار Control Center یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین بخش‌های موجود در سیستم عامل iOS است که به کاربران امکان دسترسی سریع به بخش کنترل موسیقی، دسترسی به تنظمات اینترنت و حتی چراغ قوه را می‌دهد. تمامی کاربران سیستم عامل iOS از این قابلیت استفاده می‌کنند اما تعداد کمی می‌دانند که این بخش از گوشی آن‌ها قابلیت ویرایش دارد و می‌توانند موارد جدید را به آن اضافه یا از آن حذف کنند.

برای دسترسی به بخش تنظیمات Control Center، کافی است کاربر وارد بخش تنظیمات شده و روی گزینه Control Center ضربه بزند، سپس از بخش Customize Controls نسبت به ویرایش کنترل سنتر اقدام کند.


بیشتر بخوانید: سه ماه اشتراک رایگان One Cloud برای خانواده جدید وان‌پلاس


این قابلیت‌ها بر اساس سیستم عامل  iOS 13 تنظیم شده‌اند و در صورتی که کاربر از نسخه قدیمی‌تر این سیستم عامل استفاده می‌کند ممکن است به برخی از این قابلیت‌ها دسترسی نداشته باشد.

گزارش از علی زحمت کش

انتهای پیام/


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...