خانه وب
پنل کاربری
پنجشنبه 8 اسفند 1398
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

تصمیمات اشتباه ترامپ، بلای جان شرکت اپل

یک شنبه 3 شهریور 1398  | 
4:00 بعد از ظهر
 | 

عملکرد و رفتار رییس جمهور آمریکا در فضای مجازی به ویژه در توییتر تاثیرات زیان‌باری بر روی شرکت اپل داشته است.

اپل قربانی توییت‌های دونالد ترامپ ، بررسی‌های تحلیل‌گران بازار فناوری در ایالات متحده آمریکا نشان داده است، توییت‌های دونالد ترامپ بر ارزش سهام شرکت اپل تاثیر منفی داشته و ارزش آن را به شدت پایین می‌آورد. سیاست‌های اقتصادی آمریکا به ویژه در مورد تجارت با چین تاثیر ناخوشایندی بر درآمدزایی اپل داشته است.


بیشتر بخوانید: مسدودسازی حساب کاربری مرتبط با رئیس جمهور آمریکا توسط توییتر


آمارهای منتشر شده از نهادهای رسمی حاکی از دروغ‌پردازی‌های ترامپ در توییت‌های خود است. رییس جمهور آمریکا با وجود معرفی خود و کشورش به عنوان بزرگ‌ترین مدافع حقوق بشر و تجارت آزاد با کشورهای مختلف جهان همواره رفتاری دوگانه و غیر منطقی را در تنظیم سیاست‌های اقتصادی و تجاری آمریکا با کشورهای دیگر جهان در پیش گرفته است و همین وضوع موجب آسیب‌های شدید به اقتصاد  آمریکا شده است. 

اپل قربانی توییت‌های دونالد ترامپ

توییت‌های ترامپ اپل را نابود می‌کند

در این میان، اتخاذ سیاست‌های غلط تجاری با چین از سوی دولت آمریکا و به ویژه شخص رئیس جمهور این کشور، ضربه‌های سنگینی را بر بزرگ‌ترین صنایع آمریکا وارد ساخته و آ‌ن‌ها دچار مشکلات فراوانی کرده است. یکی از شرکت‌هایی که تا کنون دچار بیشتر ضرر مالی شده است، غول فناوری آمریکایی، اپل است.

اپل به دلیل روابط تجاری بسیار زیاد با شرکت‌های چینی و تامین بسیاری از قطعات مورد نیاز دستگاه‌های مختلف خود از کالاها و اجناس ساخته شده در چین پس از تحریم‌های آمریکا بر علیه این کشور و کاهش چشمگیر واردات کالا از چین، تا حدود زیادی درآمدزایی خود را از دست داده و مجبور به پرداخت هزینه‌هایی گزاف برای احداث کارخانه‌های جدید در آمریکا شده است.

اپل قربانی توییت‌های دونالد ترامپ

آسیب‌های وارد شده به شرکت اپل تنها محدود به کالایی خاص نیست و دستگاه‌های مختلف این شرکت مانند آیرپاد، اپل واچ و سایر محصولات اپل دچار افت محسوس فروش شدند. 

انتهای پیام/

تاثیرات منفی رفتارهای ترامپ بر درآمدزایی اپل


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...