خانه وب
پنل کاربری
پنجشنبه 8 اسفند 1398
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

آیا بوگاتی در حال ساخت یک خودرو شاسی‌بلند است؟

یک شنبه 3 شهریور 1398  | 
2:01 بعد از ظهر
 | 

در چند وقت اخیر برخی شایعات و اخبار به ساخت اولین مدل شاسی‌بلند بوگاتی اشاره دارد، حال قراردادهای جدید این شرکت، شایعات این‌چنینی را تقویت کرده است.

، آیا بوگاتی در حال ساخت یک خودرو شاسی‌بلند است؟ این سوال چند وقتی می‌شود که ذهن طرفداران این شرکت فرانسوی را به خود مشغول کرده است، اگر از استفاون وینکلمن، مدیرعامل بوگاتی این سوال را بپرسید، با جواب منفی مواجه می‌شوید، مقامات رسمی بوگاتی درتلاش‌اند تا خبر ساخت اولین شاسی‌بلند این شرکت را شایعه بخوانند، اما براساس برخی اسناد، به‌نظر می‌رسد که بوگاتی نیز به مانند دیگر شرکت‌ها به ساخت خودرو شاسی‌بلند روی آورده و می‌خواهد در بازار پرسود آن  سهمی داشته باشد. این اتفاق کاملا برای بوگاتی قابل توجیه است، زیرا تمامی شرکت‌های اروپایی بخش خودرو‌های شاسی‌بلند خود را توسعه داده و حتی برند‌هایی مانند لامبورگینی نیز پس از سال‌ها مجددا ساخت خودرو‌های شاسی‌بلند را از سر گرفته‌اند، این دیگر یک حقیقت است که در حال حاضر، خودرو‌های شاسی‌بلند بیش از هر زمانی در تاریخ، طرفدار دارند و با توجه به تولید انبود مدل‌های شاسی‌بلند، هیچ کدام از این مدل‌ها در فروشگاه‌ها نخواهد ماند و به‌سرعت فروش می‌رود.
این‌که مدیران بوگاتی به‌دنبال مخفی کردن برنامه‌های خود هستند، امری طبیعی است، در گذشته نیز شاهد بودیم که بسیاری از شرکت‌ها اخبار و شایعاتی را تکذیب کرده، در حالی که چند ماه بعد تمامی آن‌ها به حقیقت پیوست، این یک استراتژی مرسوم است که مدیران می‌خواهند دیگر شرکت‌ها از برنامه‌های آینده آن‌ها خبردار نشوند تا با تولید یک محصول مردم را شگفت‌زده و رقبا را غافلگیر کنند، اما این مورد درباره بوگاتی صدق نمی‌کند، زیرا شایعات تولید شاسی‌بلند توسط این شرکت آن‌قدر جدی است که تقریبا همه از صحت این خبر مطمئن هستند.آیا بوگاتی در حال ساخت یک خودرو شاسی‌بلند است؟

آیا بوگاتی در حال ساخت یک خودرو شاسی‌بلند است؟

این اطمینان دلایلی دارد، علاوه بر انتشار رندر‌های این مدل، چند روز پیش اعلام شد که شرکت بوگاتی به احتمال فراوان فناوری موتور الکتریکی شرکت Rimac را خریداری خواهد کرد، از طرفی به‌تازگی هربرت دیس، مدیرعامل فولکس‌واگن از مرکز بوگاتی در شهر فرانسه بازدید کرد تا برای برنامه‌های آینده این شرکت همکاری داشته باشد.


بیشتر بخوانید: رونمایی از هیولای جدید بوگاتی +تصاویر


می‌دانیم که وینکلمن، مدیرعامل بوگاتی به‌دنبال آن است که علاوه خط‌تولید سری ابرخودرو‌های قدرتمند خود مانند مدل‌های ویرون و شیرون، یک خط تولید جدید و متفاوت راه‌اندازی کند، این خط تولید جدید احتمالا طرح کراس‌اوور خواهد داشت که درواقع یک شاسی‌بلند اسپرت شناخته می‌شود. طبق اعلام برخی منابع، بوگاتی به‌واسطه ارتباط خود با پورشه سیستم الکتریکی Rimac را با شاسی مدل C_Two خریداری خواهد کرد و به زودی خط تولید جدید کراس‌اوور الکتریکی این شرکت با توان ساخت ۶۰۰ نسخه در سال راه اندازی خواهد شد. براساس شایعات این کراس‌اوور لوکس ۸۵۰ هزار دلار قیمت دارد و پس از تحویل مدل‌های شیرون پیش‌فروش شده تا سال ۲۰۲۱، ساخت آن آغاز خواهد شد.

آیا بوگاتی در حال ساخت یک خودرو شاسی‌بلند است؟

آیا بوگاتی در حال ساخت یک خودرو شاسی‌بلند است؟

انتهای پیام/

احتمال ساخت اولین خودرو شاسی‌بلند بوگاتی


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...