خانه وب
پنل کاربری
پنجشنبه 8 اسفند 1398
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

تمایل تسلا برای ورود به بازار خودروی هند

یک شنبه 3 شهریور 1398  | 
5:01 پیش از ظهر
 | 

تسلا علاقه دارند با ورود به بازار گسترده اتومبیل هند، خودروهای خود را در این کشور به فروش برساند.

تمایل تسلا برای ورود به بازار خودروی هند ، ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا اعلام کرد پس از صادر شدن مجوزهای لازم برای احداث کارخانه‌های بزرگ باتری‌های لیتیوم-یون در هند، تمایل دارد وارد بازار پرتقاضا و گسترده این کشور شود.


بیشتر بخوانید: خودرو آئودی E-Tron ایمن‌ترین اتومبیل الکتریکی جهان +تصاویر


شرکت تسلا در حال حاضر به دلیل مالیات‌های بسیار سنگین واردات خودرو، اتومبیل‌های خود را در هند به فروش نمی‌رساند. یکی از مدیران ارشد تسلا گفت: "با قانون مالیات کنونی هند، در صورت تصمیم تسلا برای ورود هر کدام از اتومبیل‌های خود به این کشور، باید مبلغی در حدود ۴۰ هزار دلار پرداخت شود و این موضوع منجر به افزایش قیمت بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت خودرو در زمان عرضه به مشتری می‌شود. ما امیدواریم با تصمیمات اخیر دولت هند برای ایجاد تغییر در قوانین مالیاتی فرصت حضور خودرو‌های تسلا در هند مهیا شود."

تمایل تسلا برای ورود به بازار خودروی هند

بازار گسترده اتومبیل هند، میزبان بزرگترین شرکت خودروهای برقی آمریکایی

هند به عنوان بزرگ‌ترین وارد کننده نفت خام در جهان به تازگی تصمیم گرفته است با احداث و راه‌اندازی کارخانه‌های بزرگ باتری لیتیوم-یون، وابستگی خود به نفت خام را تا حد قابل توجهی کاهش دهد و به سمت استفاده از انرژی‌های نوین گام بردارد. روزنامه‌های هندی در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر تصمیم دولت این کشور برای تبدیل هند به بزرگ‌ترین قطب تولید باتری لیتیوم-یون در آسیا منتشر کرده‌اند. 

تمایل تسلا برای ورود به بازار خودروی هند

با توجه به ویژگی‌های خاص خودروهای تسلا و میزان آیندگی بسیار پایین این خودروها، مسئولان هند علاقه زیادی به همکاری با تسلا دارند. جنگ تجاری آمریکا با چین سبب متضرر شدن بسیاری از شرکت‌های آمریکایی و چینی شده است و حالا احتمال فراهم شدن شرایط فروش خودروهای تسلا در هند، می‌تواند خبری بسیار خوشحال کننده برای شرکت تسلا باشد و بار دیگر سودآوری این شرکت را تا میزان قابل توجهی افزایش دهد. 

انتهای پیام/

تسلا خود را برای ورود به بازار خودروی هند آماده می‌کند


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...