خانه وب
پنل کاربری
سه‏ شنبه 1 مرداد 1398
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتخبر آنلاین

چهارمین مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول برگزار شد

دوشنبه 31 فروردین 1394  | 
7:20 بعد از ظهر
 | 

در اولین مجمع عمومی عادی سالیانه سال 94 کشور، برای هر سهم همراه اول 541 تومان سود تقسیم شد.

به گزارش اداره كل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، چهارمين مجمع عمومي عادي ساليانه همراه اول که اولین مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به 29/12/94 در کشور بود، صبح روز دوشنبه 31 فروردين ماه با حضور بيش از 95.7 درصد سهامداران، در سالن خليج فارس پژوهشگاه نيرو برگزار شد.

• تقسیم سود 541 توماني هر سهم همراه اول

در اين مراسم پس از سخنان رئيس مجمع و مديرعامل همراه اول و استماع گزارش حسابرس و نظرات سهامداران، در خصوص سود تقسيمي، روزنامه هاي كثيرالانتشار چاپ آگهي، پاداش و حق جلسه هيأت مديره تصميم گيري شد.
در جلسه مذكور پس از نظر خواهي از سهامداران حاضر و سخنان تعدادي از اعضاي هيأت رئيسه، براي هر سهم 541 تومان سود معادل 87 درصد سود خالص محقق شده در نظر گرفته و مقرر شد سود سهامداران حقيقي از پنجم اردیبهشت ماه از طريق شعب بانك ملت واريز شود.
در پايان مراسم، روزنامه هاي دنياي اقتصاد و فناوران براي چاپ آگهي هاي مجمع همراه¬اول تعيين شدند.

• گزارش عملكرد هيأت مديره

در اين مراسم مهندس وحيد صدوقي مديرعامل شركت ارتباطات سيار ايران، گزارش جامعي از عملكرد سال 93 هيأت مديره به مجمع سهامداران ارائه كرد.
صدوقي با اشاره به اينكه سال 93، سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» نام گذاري شده است، اظهار داشت: با توجه به اينكه سال مالي همراه اول 29 اسفندماه است، اولين شركتي هستيم كه در سال جديد مجمع خود را برگزار و در كمترين زمان سود سهام را واريز مي كنيم.
وي با اشاره به برگزاری آبرومندانه جشن 20 سالگی همراه اول در سال گذشته و شعار سال جاری گفت: در هفته های پایانی سال 93، طرح دولت همراه (M Goverment) تصویب شد و دولت درصدد است هر چه سریعتر دولت همراه را پیاده کند که این امر با همکاری اپراتورها عملی است.
صدوقي در ادامه با اعلام اينكه گزارش مالي همراه اول از نظر حسابرس هيچ بندي نداشته و با عنوان مقبوليت تأييد شده است، اظهار داشت: ارتقاء 77 رتبه ای در رتبه بندی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران از نظر کیفیت افشاء و اطلاع رسانی مناسب در پایان سال 94 منتهی به 29/12/93 نسبت به 30/9/93، از دیگر دستاوردهای مالی همراه اول است.

• ضريب نفوذ 80 درصدي همراه اول

مديرعامل همراه اول ضمن تشريح دستاوردهاي توسعه بازار و سبد محصولات اين شركت در سال 93 تأكيد كرد: طی دو سال پس از تدوين استراتژي همراه نوين، 34 عنوان سرويس به مشتركين عرضه شده است كه عزم جدي همراه اول را نشان مي دهد.
در سال گذشته محصولات و خدماتی از جمله سیم کارت دیتا، موبایل باند پهن، سیم کارت دانشجو، پرتال my mci و درسا به مشترکین عزیزمان ارائه کردیم که درسا محصول مناسبی برای حفاظت خانواده ها و نوجوانان است که در اردیبهشت ماه به مردم ارائه می شود.
وی افزود: علی رغم اشباع بازار، با جذب 6.7 ميليون مشترك جديد در سال 93، تعداد مشترکین ثبت شده همراه اول به 70.8 ميليون رسيد.
اكنون سهم بازار سیم کارت های فعال همراه اول 61 درصد و ضريب نفوذ آن 80.5 درصد است. همچنين همراه اول با 268 اپراتور در 110 كشور قرارداد رومينگ بين الملل دارد.
صدوقي ادامه داد: هم اكنون همراه اول از طريق کانال های حضوری مستقیم و غیرمستقیم و کانال های غیرحضوری مستقیم و غیرمستقیم مشغول خدمت رسانی به مشترکین خود است.
وی گفت: همراه اول از طریق بیش از 400 هزار کانال حضوری مستقیم نظیر کیوسک و فروشگاه های زنجیره ای، توزیع کنندگان اصلی و نقاط فیزیکی فروش و حدود 13400 کانال حضوری غیرمستقیم نظیر ادارات مشترکین، دفاتر بخش خصوصی، مراکز تلفن ثابت، دفاتر ICT روستایی و فروشندگان عمده به مشترکین خود خدمت می کند. همچنین اپراتور اول از طریق بیش از 3 میلیون کانال غیرحضوری مستقیم نظیر خودپردازها، پایانه های فروشگاهی و درگاههای خرید شارژ بر بستر USSD و با بیش از 35 میلیون کانال غیرحضوری غیرمستقیم نظیر سرویس دهنده تلفن گویا(IVR)، مشترک فعال جیرینگ و درب کیوسک و با خدمات خود را ارائه می کند.

• رشد مناسب در بازاريابي سازماني

مديرعامل اپراتور اول كشور با اشاره به محصولات و خدمات سازمانی همراه اول گفت: سيم كارت سازماني، بسته هاي سازماني، راهکارهای ماشین به ماشین، شبکه خصوصی مجازی موبایل، ابر همراه، همراه اول سلامت و ... از اهم محصولات و خدمات سازمانی همراه اول هستندکه در سال گذشته رشد مناسبی داشته اند.

• افزایش 37 برابری ترافیک دیتا

مديرعامل شركت ارتباطات سيار ايران با اشاره به دستاوردهاي فني و توسعه شبكه اين اپراتور گفت: تا پايان سال گذشته 7959 سایت جدید تلفن همراه در كشور نصب شده است. 1242 شهر(100 درصد)، 43770 روستا(86.9 درصد) و تمام جزاير مسكوني كشور تحت پوشش شبكه همراه اول است. بدين ترتيب 96.3 درصد (77 ميليون و 868 هزار و 875 نفر) جمعيت كشور تحت پوشش شبكه اين اپراتور هستند.
صدوقي افزود: 28809 كيلومتر از جاده هاي اصلي، 6755 كيلومتر از جاده هاي ريلي، 20160 كيلومتر از جاده هاي فرعي(بين فرمانداري) و در مجموع بيش از 70 هزار كيومتر از جاده هاي كشور تحت پوشش شبكه همراه اول است که 14379 کیلومتر آن مازاد تعهدی است. همچنین طبق آمار، در عید نوروز امسال بالغ بر 600 هزار نفر از مشترکین اپراتورهای دیگر از طریق رومینگ ملی از شبکه همراه اول استفاده کردند.
وي در ادامه با اشاره به كاهش نرخ قطع مكالمه در شبكه همراه اول، بيان داشت: نرخ قطع مكالمه به 0.52 درصدكاهش يافته است. همچنين با افزايش نرخ موفقيت تماس(CSSR) در سال گذشته، اين شاخص به 98.91 درصد رسيده است.

• رشد 12 درصدي EPS

مديرعامل همراه اول از درآمد 8921 ميليارد توماني حاصل از سرمایه گذاری های تلفیقی گروه در سال 93 و رشد 12درصدي اين شاخص نسبت به سال 92 خبرداد و افزود: سود خالص تلفیقی گروه در سال گذشته 2529ميليارد تومان بوده كه نسبت به سال قبل از آن 14 درصد رشد را نشان مي دهد.
صدوقي تصريح كرد: EPS همراه اول نيز نسبت به سال قبل 12 رشد داشته و به 631 تومان رسيده است.
وي در ادامه با اشاره به مبالغ پرداختي به دولت طي سال هاي گذشته اظهار داشت: همراه اول در سال 1393 بيش از 3932 ميليارد تومان به دولت پرداخت كرده است كه نسبت به سال 88 (سال واگذاري به بخش خصوصي) رشد 172 درصدي را نشان مي دهد.

• جايگاه نخست همراه اول در خاورميانه

صدوقي ضمن برشمردن دستاوردها و افتخارات همراه اول در سال 93 به جايگاه اين اپراتور در صنعت تلفن همراه اشاره كرد و گفت: همراه اول از نظر تعداد مشترك در كشور و خاورميانه اول، در آسياي جنوبي هشتم و در دنيا بيست و یکم است.
وي با بيان اينكه طبق رتبه بندي 500 شركت برتر كشور در سال 93 توسط سازمان مديريت صنعتي، همراه اول تنها اپراتور تلفن همراه كشور در ميان 10 شركت برتر از نظر ارزش افزوده و ارزش بازار بوده است، افزود: در اين ارزيابي همراه اول از نظر ارزش بازار رتبه 6 و از نظر ارزش افزوده رتبه 10 را کسب کرده است.
وی افزود: کسب عنوان برترین اپراتور تلفن همراه کشور از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دریافت گواهینامه اشتهار به کیفیت 4 ستاره، دریافت گواهینامه ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، دریافت تندیس زرین سرآمدی روابط عمومی و تقدیرنامه شرکت برتر دانشی از اهم دستاوردها و افتخارات همراه اول در سال 93 است.
صدوقی در ادامه با اشاره به چشم انداز همراه اول اظهار امیدواری کرد: تلاش می کنیم محبوب جامعه، محبوب مشتریان، محبوب سهامداران، محبوب شرکای تجاری و در نهایت محبوبترین شرکت ایرانی باشیم.
صدوقی در پایان با اشاره به اینکه خدمات همراه اول تاکنون بیشتر بر خدمات پایه نظیر مکالمه و پیامک بوده است، اظهار داشت: از این پس رویکردمان بیشتر تمرکز در حوزه های دیوایس و خدمات ارزش افزوده است.

۲۱۲۱


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...