خانه وب
پنل کاربری
يکشنبه 22 تير‏ 1399
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

انگلیس به تقلید از آمریکا جلوی پیشرفت شرکت هوآوی را گرفت

یک شنبه 4 خرداد 1399  | 
12:41 بعد از ظهر
 | 

طبق گزارش‌ها، انگلیس قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ تمامی فعالیت‌های هوآوی برای بهره‌منده از سرویس 5G در کشورش را لغو کند.

، به نظر می‌آید که تصمیم انگلیس برای صدور مجوز برخورداری هوآوی از سرویس 5G عمر زیادی را به خود نخواهد دید. بر اساس گفته‌های مقامات مربوطه، دولت انگلیس قصد دارد برنامه ارائه سرویس 5G به هوآوی را لغو کرده و تا سال ۲۰۲۳ کاملا از روی فهرست خود حذف کند.

اطلاعات تکمیلی از مشکلات هوآوی با مقامات انگلیس در کسب مجوز سرویس 5G

طبق گزارش‌های به دست آمده بورس جانسون، نخست وزیر انگلیس همواره با شرکت هوآوی مشکل داشته و به دلیل امکان دسترسی آن‌ها به فناوری 5G نگران بوده که با شیوع ویروس کرونا تشدید پیدا کردند. با این حال ویکتور ژنگ، از مقامات شرکت هوآوی، در مصاحبه اخیر خود اظهار داشت که انگلیس نمی‌تواند چنین کاری کند چرا که توافق‌های لازم در گذشته صورت گرفته است. طبق سخنان وی انگلیس به دلیل نیاز به فناوری پیشرفته، گزینه‌های انتخابی زیاد، نوآوری و همچنین تولیدکنندگان بیشتر این قرارداد را با توافق کامل امضا کرده است. با این حال گفتنی است که هزینه بالای مخابرات فناوری هوآوری برای انگلیس می‌تواند سرسام‌آور باشد.

انگلیس به تقلید از آمریکا جلوی پیشرفت شرکت هوآوی را گرفت

گفتنی است که تهیه سیستم لازم برای تنها ۳۵ درصد از نیازهای شرکت هوآوی می‌تواند مبلغی مطابق با ۵۰۰ میلیون پوند را به خود اختصاص دهد. برخی منتقدان نیز بر این عقیده هستند که حذف کردن شرکت هوآوی از فهرست برنامه‌های فناوری 5G نه تنها کشور را بدقول جلوه می‌دهد بلکه می‌تواند هزینه بیشتری را صرف کند. همچنین تصمیم مورد نظر می‌تواند باعث کاهش سرعت انگلیس در اعمال فناوری اینترنت فیبری در خانه‌ها شود.

با توجه به زورگویی‌های آمریکا، به نظر می‌آید انگلیس نیز تمایلی به بهره‌مندی هوآوی از سرویس فناوری 5G در کشور خود ندارد. در کل هوآوی نمی‌تواند انتظار داشته باشد که کشورهای غربی به او اجازه رشد در حیطه فناوری 5G را بدهند. طبق معمول باری دیگر تصمیمات آمریکا انگلیس را تحت تأثیر قرار داده و حالا این کشور نیز جلوی شرکت هوآوی ایستاده است.


بیشتر بخوانید: بازی Half Life: Alyx VR با ۹۵۰۰۰ کاربر رکوردار عناوین واقعیت مجازی شد


انتهای پیام/


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...