خانه وب
پنل کاربری
يکشنبه 15 تير‏ 1399
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب فن آوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران جوان

تحول در دنیای واقعیت مجازی با عینک جدید اپل

سه شنبه 28 آبان 1398  | 
1:56 بعد از ظهر
 | 

شرکت اپل به تازگی خبر از طراحی هدست جدیدی داد که واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را با یکدیگر ترکیب خواهد کرد.

تصمیمات اپل در دنیای واقعیت مجازی تحول ایجاد می‌کند ، عینک‌های واقعیت مجازی آن چنان که شرکت‌های سازنده این عینک‌ها انتظار داشتند نتوانستند بین کاربران جا خوش کنند و به محبوبیت بالایی دست پیدا کنند. شاید دلیل اصلی این اتفاق قیمت بالای عینک‌های با کیفیت واقعیت مجازی بودند که شرکت‌های سازنده این عینک‌ها هرگز تصمیم به پایین آوردن آن نگرفتند و ترجیح دادند فروش این عینک‌ها در پایین‌ترین حد ممکن باقی بماند. همزمان با عرضه عینک‌های واقعیت مجازی، عناوین واقعیت افزوده نیز منتشر شدند که کاربران برای اجرای آن‌ها صرفا از دوربین موبایل خود استفاده می‌کردند و کاربران نیازی به خرید عینک یا هر سخت افزار جانبی دیگری را نداشتند از برترین عناوین واقعیت افزوده می‌توان به دو عنوان Minecraft Earth و Pokemon GO اشاره کرد که زمانی دارای محبوبیت بسیار بالایی بودند اما با گذشت زمان این بازی‌ها نیز کنار گذاشته شدند.

تحول در دنیای واقعیت مجازی با تصمیمات جدید اپل

اما شرکت اپل به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد دو سرویس واقعیت را با یکدیگر تلفیق کرده و سرویس جدید را عرضه کند. براساس آنچه که از سوی اپل اعلام شد، قرار است هدست‌ شرکت اپل دو سرویس VR و AR را با یکدیگر تلفیق کرده که علاوه بر اجرای بازی‌ها، در تماشای فیلم و برگزاری جلسات آنلاین نیز استفاده خواهد شد. قرار بود شرکت اپل این هدست‌ها را در سال جاری معرفی کند اما ظاهرا رونمایی از آن به تعویق افتاده است.


بیشتر بخوانید: اجرایی شدن سیاست‌های جدید توئیتر در مورد تصاویر جعلی


طراحی چنین هدستی از سوی اپل یکی از بزرگ‌ترین اتفاقات در حوزه فناوری خواهد بود و با عرضه این دستگاه باید شاهد انقلابی بسیار بزرگ در دنیای عناوین رایانه‌ای باشیم. هنوز هیچ تصویری از این هدست از سوی هیچ کدام از شرکت‌ها منتشر نشده است و باید تا زمان معرفی رسمی این شرکت منتظر ماند. همچنین شرکت اپل اعلام کرده است که قصد ندارد این هدست را تا سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ معرفی یا عرضه کند.

انتهای پیام/

تصمیمات اپل در دنیای واقعیت مجازی تحول ایجاد می‌کند


فن آوری اطلاعات

در ادامه بخوانید...