خانه وب
پنل کاربری
شنبه 1 آبان 1400
بستن منو
رسانه خانه وبرسانه خانه وب

سئو | Search Engine Optimization | SEO

آیا تا به حال این موضوع قکر کرده اید که چرا وب سایت شما در موتور های جستجو رتبه ای ندارد؟ حتما می دانید که گروهی از این الگوریتم ها معمولا برای قشر برنامه نویس یا توسعه گران وب کاربرد دارد. اما گروه دیگری از راهکارهای بهبود نتایج هستند که احتیاج به الگوریتم خاص و پیچیده ای ندارند. ما در ادامه گروهی از روش های موثر در بهینه سازی نتایج جستجو را بیان می کنیم که برای همه قابل استفاده و درک است.

آیا تا به حال این موضوع قکر کرده اید که چرا وب سایت شما در موتور های جستجو رتبه ای ندارد؟ حتما می دانید که گروهی از این الگوریتم ها معمولا برای قشر برنامه نویس یا توسعه گران وب کاربرد دارد. اما گروه دیگری از راهکارهای بهبود نتایج هستند که احتیاج به الگوریتم خاص و پیچیده ای ندارند. ما در ادامه گروهی از روش های موثر در بهینه سازی نتایج جستجو را بیان می کنیم که برای همه قابل استفاده و درک است.
 • کلمات کلیدی خود را مداوم چک کنید
  • از نکات برتر موجود در موتور جستجوی گوگل تازه به تازه شدن کلمات کلیدی ثبت شده از تمامی صفحات به صورت ماهیانه است بدین صورت که گوگل هر ماه اقدام به ایندکس کردن مجدد تمامی کلمات کلیدی که از صفحات مختلف جمع آوری کرده است می کند و این می تواند منجر به یافت شدن موارد جدید توسط گوگل در صفحات مختلف گردیده و در جایگاه شما تاثیر منفی شدیدی بگذارد پس یکی از وظایف اصلی هر Webmaster چک کردن ماهیانه جایگاه کلمات کلیدی خود در گوگل است.
 • به تگ های title بهمراه h1 و h2 اهمیت بدهید
  • یکی دیگر از موارد مهم در رابطه با رتبه یک سایت تگ های سه گانه title ، h2 و h1 است. این تگ ها می بایست توصیف کوتاه و در عین حال کاملی از منظور اصلی صفحه و عناوین هر قسمت ارائه دهند چرا که این سه تگ از اولین مواردی هستند که توسط روبات های جستجوگر، ایندکس می گردند که این خود به روشنی بر اهمیت آنها تاکید دارد.
 • نام تمامی صفحات سایتتان را به یک صورت بنویسید
  • گذشته از اهمیتی که تعیین نام صفحات برای شناخته شدن توسط جستجوگرها دارد استفاده از حروف یکسان کوچک یا بزرگ برای تمامی قسمت های یک URL از اهمیت ویژه ای برخوردار است بدین معنی که کلمه ای که در ادامه یک آدرس و پس از .com نوشته می شود می بایست با ابتدای آدرس همخوانی داشته باشد چرا که در شناسائی URL ها، گوگل یک جستجوگر Case Sensitive است و بعنوان مثال برای گوگل دو آدرس www.writeage.com/ads و www.writeage.com/ADS دو آدرس متفاوت هستند که این موضوع را با چک کردن صفحات لینک داده شده به هر دو می توان تحقیق کرد. پس با متفاوت بودن شیوه نوشتاری دو صفحه مشابه، گوگل لینک های متفاوتی را برای هر کدام پیدا می کند و از این طریق PageRank متفاوتی را هم به آن دو اختصاص می دهد. در این قسمت چهار قانون سودمند وجود دارد :

   1-همواره از حرف کوچک در نوشتن آدرس صفحه استفاده کنید
   2-هنگامی که کاراکتر پس از .com و اسلش (/) تنها یک کلمه است نیازی نیست حرف اول آن را بزرگ بنویسید
   3-هنگامی که چندین کلمه پس از اسلش (/) بصورت به هم چسبیده نوشته شده اند ابتدای هر کلمه را بزرگ بنویسید
   4-در مورد اسامی خاص از فرم استاندارد آن که مورد قبول همگان است استفاده کنید همانند SQL
 • لینک هایتان حاوی اسم صفحه ای که به آن لینک داده اید باشند
  • یکی از موارد معمول در تمامی وب سایت ها استفاده از کلمات کلیدی برای لینک ها می باشد بدین معنی که بجای آنکه به اسم دقیق صفحه ای که قصد لینک دادن به آن را داریم اشاره کنیم از کلماتی نظیر "اینجا" "اطلاعات بیشتر" و نظیر این استفاده می کنیم بعنوان مثال این جمله را فراوان دیده ایم که برای یافتن اطلاعات بیشتر پیرامون فلان موضوع اینجا را کلیک کنید که با این کار از دید گوگل ما به آن صفحه لینک نداده ایم بلکه اگر کسی به دنبال کلمه "اینجا" بگردد گوگل ما را به او نشان می دهد! علت این امر در آن است که مکانیزم گوگل در نگاه کردن به عباراتی ست که در انتهای تگ نوشته می شود و از این طریق اگر صراحتا به موضوعی که در آن صفحه حکم یک Keyword را دارد و در تگ title نوشته شده است اشاره نکنیم در حقیقت به صفحه لینک نداده ایم. پس بهتر است مثلا بنویسیم: برای یافتن اطلاعات کلی پیرامون فلان موضوع به فلان صفحه بروید.
 • گوگل را در یافتن محتوای دینامیک یاری دهید
  • استفاده از محتوای دینامیک به استانداردی معمول در صفحات اینترنتی تبدیل شده است امری که لزوم نوشتن صفحات جداگانه برای هر قسمت را از میان برده است. اما در این میان و مخصوصا در سایت های بزرگ با محتوای بسیار زیاد، بخش جداگانه ای برای جستجوی محتوا به صورت کامل و جزء به جزء در نظر گرفته شده است که با نوشتن عبارت مورد نظر می تواند محتوای مورد نظر کاربر را از میان صدها داده مختلف فیلتر نموده و به صورت صفحاتی جداگانه به نمایش بگذارد، صفحاتی که در حقیقت وجود خارجی نداشته و تنها برای نمایش به کاربر ساخته شده اند. این صفحات و موارد مشابه آن برای گوگل و تقریبا تمامی جستجو گرها غیر قابل مشاهده است و طبیعتا توسط آنها ایندکس نمی گردد و بدین ترتیب، PageRank صفحات موجود در سایت از لینک های مفیدی که از این قسمت بدست می آید کاملا بی نصیب می گردند. برای رفع این مشکل می بایست محتوای ایندکس شده تمامی صفحات موجود در سایت را به فرم یک لینک مجزا و با هایپر لینکی مشابه عنوان صفحه در درون این بخش قرار داد تا موتورهای جستجو با رسیدن به این قسمت تمامی لینک های آن را نیز به ایندکس خود اضافه کنند.