مدیران آی تی سوپرمن های دنیای تکنولوژی

مدیران آی تی سوپرمن های دنیای تکنولوژی

به عنوان یک فعال در صنعت فناوری اطلاعات و  شخصی که همیشه همراه با افراد تکنولوژیک بوده، فشار روی مدیران آی تی یا CIO ها و تیم هاشون رو از نزدیک درک کردم. باید به شما بگم که یک شخص IT بودن کار سختی هست! - و این سختی در حال بیشتر شدنه - مخصوصا در کسب و کار هایی که مدت هاست در بازار فعال هستند.


چرا؟ در اینجا به چند دلیل اشاره میکنم:

 1. تنوع مسائلی که بخش آی تی با آن دست و پنجه نرم می‌کنه خیلی زیاد هست

  جدی می گم، این بچه ها وقتی برای خودشون ندارند. کافیه نگاهی به نظرسنجی های مربوط به کارکنان شرکت خودتون بندازید. احتمالا فناوری اطلاعات یکی از نقطه های مورد توجه همه هست؛ از ایرادات روی سیستم‌های پیچیده که رفع اشکال یا دیباگ اون ها دشوار هست و نیاز به تمرکز داره شروع کنید؛ تا اینکه، چرا صدای موزیک انتظار تلفن سانترال خوب نیست؛ همه این ها متوجه بچه‌های آی تی هست. به این خاطر که تقریباً همه با بخش آی تی کار دارند. این بخش همیشه سرنخ هایی در هر واحدی داره. مهم نیست نام واحد شما چیه و در چه حوزه تخصصی کار می کنید؛ مدیر آی تی شما باید از هر تخصصی در سازمان شما حداقل هایی بدونه تا بتونه با شما تعامل داشته باشه.

 2. ماهیت وظایف CIO ها کاملا دستخوش تغییر شده

  زمانی فناوری اطلاعات تنها در مورد ساخت برنامه ها و زیرساخت ها بود. اما پیشرفت های بزرگی که در تکنولوژی داشتیم مسائل دیگری رو جلو پای کسب و کارها گذاشت. کار با انواع داده‌ ها و تأمین امنیت در حوزه سایبری که جزء مسائل حیاتی در یک شرکت هستند به وظایف مدیر آی تی اضافه شدند. همه این ها به این معناست که مدیران آی تی یا CIO ها اغلب باید مدیر ارشد اطلاعات (CDO) و مدیر ارشد امنیت (CSO) هم باشند.

 3. سازمان ها مدام در حال تغییر هستند

  در محیط رقابتی امروز، شرکت ها اگر می خواهند در کسب و کار باقی بمانند، باید توانایی کنار آمدن با تغییرات مداوم را داشته باشند. که نتیجه اون رویارویی همیشگی بخش IT با اولویت های چندگانه ست. یکطرف، مقابله با زیر ساخت های قدیمی و کهنه و طرف دیگر، دیجیتالی کردن همه چیز همین الان!

  تیم IT شما دائما با عواقب انواع تصمیم گیری هایی مواجه میشه که در جای دیگری در شرکت گرفته شده. اغلب هر تصمیمی که در کسب و کار گرفته میشه باعث کلید خوردن تصمیمات جدید در بخش فناوری اطلاعات هم میشه. بنابراین اگر شما بخش IT خوبی ندارید می‌تونیم نتیجه بگیریم که احتمالاً در شرکت شما همه چیز در-هم باشه.

 

وقتش رسیده که از مدیران آی تی قدردانی کنیم. کسانی که با چالش های متنوع مواجه هستند و باید برای هر مسأله ای جواب داشته باشند.

 

نوشته Olaf Swantee [ترجمه شده با تلخیص و تصرف]

تصویر از Leo Leung