پرینتر های سه بعدی چگونه کار می کنند

پرینتر های سه بعدی چگونه کار می کنند
پرینت سه بعدی مانند پرینتر معمولی است اما با تغییرات اساسی در بعضی قسمت ها! مثلا به جای جوهر می تونیم از انواع مواد دیگری مثل پلاستیک، فلز و یا حتی شکلات استفاده کنیم! - که در این صورت ماده خروجی قابل خوردن هم خواهد بود! -

پرینت سه بعدی در دنیا حسابی جا افتاده، اما چطوری به صورت سه بعدی پرینت انجام می شه؟

پرینت سه بعدی مانند پرینتر معمولی است اما با تغییرات اساسی در بعضی قسمت ها! مثلا به جای جوهر می تونیم از انواع مواد دیگری مثل پلاستیک، فلز و یا حتی شکلات استفاده کنیم! ( که در این صورت ماده خروجی قابل خوردن هم خواهد بود! ) ( البته هر ماده اولیه ای رو به خورد پرینتر سه بعدی نمیشه داد و باید توسط دستگاه پشتیبانی بشه )

خروجی پرینتر های سه بعدی مطالب چاپ شده روی کاغذ نیستند بلکه اجسام سه بعدی هستند که شما قبلا در نرم افزار مدل سازی سه بعدی اونها رو طراحی کرده باشید. البته اگر مثل من اطلاعات طراحی سه بعدی شما خوب نیست، می تونیم مدل های سه بعدی رو از اینترنت دانلود و یا خریداری کنیم.

پرینت سه بعدی برای استفاده شخصی هم قابل استفاده هست و حتی باهاش می شه مچ بند، اسباب بازی و قاب موبایل هم ساخت. در بعضی از کشور ها محل هایی برای پرینت سه بعدی این جور اشیاء وجود دارن که شما به صورت آنلاین فایل مدل خودتون رو برای اونا ارسال می کنید و اونا عملیات پرینت رو برای شما انجام می دن.

اما پرینت سه بعدی به همینجا ختم نمی شه، در دنیای پزشکی از پرینت سه بعدی برای ساخت اجزای بدن انسان یا حیوانات استفاده می کنند. پزشکان با این تکنولوژی جدید دریچه قلب، گوش، استخوان، پوست و حتی کلیه درست کرده اند.

پرینت سه بعدی حتی به مریخ و ماه هم وارد شدن. دانشمندان پرینترهای سه بعدی ای طراحی کردن که می تونه از خاک و مواد موجود در محل برای استفاده در پرینتر های سه بعدی استفاده کنه. دانشمندان با انجام این کار برنامه ریزی کرده اند که با این تکنولوژی، پایگاه های بزرگ فضایی در ماه و مریخ را به صورت سه بعدی پرینت کنند!

ویدئویی که در ادامه می بینید مراحل ساخت قطعات موتور جت با استفاده از پرینتر سه بعدی اجزای آن است.

برای مشاهده و دریافت اطلاعات جدید وب و اینترنت به کانال خانه وب در آدرس

@khaneweb
در تلگرام بپیوندید.