بهترین آنتی ویروس های رایگان

بهترین آنتی ویروس های رایگان
همگی می دانیم که میلیون ها ویروس و بد افزار منتظرند که در یک لحظه کامپیوترهای ما را ویران کنند! مخصوصا اگر مدیر یک سایت باشید نداشتن آنتی ویروس بر روی کامپیوتر شما ریسک بسیار بزرگتری است

همگی می دانیم که میلیون ها ویروس و بد افزار منتظرند که در یک لحظه کامپیوترهای ما را ویران کنند! از "کرم ها" تا "تروجان" ها و بد افزارها سعی در اشباع کردن افق نرم افزار دارند. مخصوصا اگر مدیر یک سایت باشید نداشتن آنتی ویروس بر روی کامپیوتر شما ریسک بسیار بزرگتری است، زیرا ممکن است به قیمت وب سایتان تمام شود. خوشبختانه تعداد زیادی ضد ویروس رایگان برای مبارزه با تهدید یک حمله قریب الوقوع وجود دارد.اگر به دنبال یک محافظ نرم افزاری خوب می گردید و تصمیم دارید این کار برای شما هزینه ای نداشته باشد می توانید از محصولات زیر استفاده کنید. در ادامه برخی از بهترین آنتی ویروس ها را معرفی می کنیم که لازم نیست برای آن ها پولی بپردازید

Ad-Aware Free Internet Security

Ad-Aware محصول شرکت Lava یکی از قابل اعتماد ترین ابزارهای مقابله با نرم افزارهای جاسوسی است و سال هاست که از رکورد داران این صنعت به شمار می آید. نسخه رایگان این نرم افزار دارای امکان اسکن بلادرنگ(در لحظه) و همینطور تکنولوژی شبیه سازی پیشرفته به همراه  امکان محفاظت از هویت است. همینطور امکان زمانبندی اسکن در آن لحاظ شده است. Lavasoft در به روز رسانی نرم افزار خود بسته به علاقه کاربران خود بهترین است. این نرم افزار حتی دارای ویژگی سکوت (game mode) برای از بین بردن Pop-up های اعصاب خورد کن هنگام بازی کردن است.

Ad-Aware
Malwarebytes Anti-Malware

از زمانی که Malwarebytes اولین بار محصول خود را در اوایل سال 2008 معرفی کرده است اتفاقات خوب زیادی برای این محصول افتاده است.  Malwarebytes تا اکنون بیش از 200 میلیون دانلود در سراسر جهان داشته است. این نرم افزار با اینکه رایگان است امکانات بسیار خوبی را در اختیار کاربر استفاده کننده قرار می دهد. از جمله محافظت پیشرفته در مقابل بدافزارها و حذف سریع آن ها با استفاده از تکنولوژی Chameleon برای ادامه اجرای نرم افزار در سیستم هایی که قبلا آلوده شده اند. وقتی بد افزار از کارکردن درست نرم افزارآنتی ویروس جلوگیری می کند، نرم افزار آنتی ویروس از افزونه "mbam-chameleon" برای نصب و به روز رسانی درایورهای مورد نیاز برای اجرای برنامه استفاده می کند. آنگاه این افزونه در شروع کار و قبل از بررسی سایر تهدید ها همان پروسسی که باعث بلاک شدن آنتی ویروس شده بود را نشانه می گیرد. امکان استفاده از شبکه پشتیبانی برای کاربرانی که از نسخه رایگان این نرم افزار استفاده می کنند، نیز فراهم است. ورژن پولی این نرم افزار در حال حاضر 25 دلار است و باعث افزودن امکان اسکن بلادرنگ و سیستم زمانبندی برای اسکن ها و به روز رسانی های نرم افزار می شود.

Malwarebytes Anti-Malware
Microsoft Windows Defender

این نرم افزار آرام آرام در طول سال ها در حال بهتر شدن بوده است. به نظر ما بعد از تغییراتی که در این سال ها داشته است، ارزش یک بار استفاده کردن را دارد. Microsoft Windows Defender امکان محافظت بلادرنگ (در لحظه) در مقابل نرم افزارهای جاسوسی و Pop-up ها را در اختیار مصرف کننده نرم افزار قرار می دهد و کارایی کلی سیستم را بهتر می کند. ویندوز دیفندر سیستم را مانیتور کرده، و زمانی که نیاز به توجه ضروری شما است، به موقع به شما اطلاع می دهد. پاسخ به پیام های این آنتی ویروس وقت زیادی نمی گیرد، بنابراین می توانید بدون نگرانی به کار اصلی خود برسید. این نرم افزار با پلتفرم 64 بیتی هم سازگار است، سریع به روز رسانی می شود و یک رابط کاربری ساده دارد. شما همینطور می توانید زمان اسکن کردن اطلاعات و حذف فایل های آلوده را برای خود برنامه ریزی نمایید. توجه داشته باشید، حتما قبل از نصب نرم افزار به پیش نیاز های آن دقت نمایید. ویندوز دیفندر،  Windows 2000 و نگارش های قبل از آن را پشتیبانی نمی کند.

Microsoft Windows Defender
Avg Free Anti-Virus

این آنتی ویروس معروف یک امکان ویژه دارد: افزونه مقابله با نرم افزارهای جاسوسی به صورت رایگان و درون هسته اصلی نرم افزار طراحی شده است. در رقابت با ضد ویروس هایی مانند Avira AntiVir، این نرم افزار پتانسیل و قوت مناسب یک نرم افزار ضد ویروس کامل را ندارد. اما مقابله با نرم افزارهای جاسوسی خود یک امکان قابل توجه است، مخصوصا با توجه به اینکه سایر کمپانی های ضدویروس (از جمله Avira) این امکان را به صورت پولی در اختیار سایرین قرار می دهد. می توانید با پرداخت 50 دلار ورژن پولی این نرم افزار را در اختیار داشت باشید که امکان محافظت از پیام های فوری (instant messages)، ایمیل ها، فایل هایی که دانلوده کرده اید و سرقت هویت را به همراه پشتیبانی تلفنی در اختیار شما قرار می دهد. ورژن موبایل این نرم افزار برای کاربران سیستم عامل اندروید (Android)  تولید شده است که امکانات بیشتر و کاربردی مانند حذف اطلاعات از راه دور و موقعیت یاب موبایل نیز به آن اضافه شده است.

Avg Free Anti-Virus
Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirus به سرعت و هوشمندی ورژن پولی آن یعنی Avast Pro Antivirus نیست. اما در بودجه شما تاثیر خوبی دارد! در کنار محفاظت در مقابل ویروس ها و نرم افزارهای جاسوسی، این نرم افزار با یک سری انتخاب ها مانند "جعبه شن" هنگام نصب نرم افزار ارائه شده است که نرم افزارهای مشکوک را در قرنطینه اجرا می کند تا در هنگام اجرا کردن آن به کامپیوتر شما آسیبی وارد نکنند. همینطور رابط کاربری جذاب به همراه امکان کمک از راه دور جامع در اختیار شما است که به شما اجازه می دهد هنگام بروز مشکل از سایر کاربران دیگر کمی کمک بگیرید. با انجام برخی تنظیمات در سیستم سفارشی و انتخابی این آنتی ویروس، شما می توانید برای رفع مشکل خود با افراد حرفه ای تری هم ارتباط برقرار کنید. اما تنظیمات اولیه برای هر تازه واردی مناسب است.

Avast Free Antivirus
Panda Cloud Antivirus

چیزی که Panda Cloud Antivirus را از سایرین جدا می کند در نامش نیز پیداست: "The Cloud" یا "ابر". این نرم افزار در اصل از پردازش ابری استفاده می کند، به این معنی که بار اسکن کردن و سایر کارهای دیگر که بقیه ضد ویروس ها روی کامپیوتر شخصی شما انجام می دهند را سرور های از راه دور به دوش می کشند، پس کامپیوتر شما راحت تر خواهد بود. این نرم افزار در هنگام اجرا حجم کمی دارد (lightweight) - به منابع زیادی از سیستم نیاز ندارد - و هنگامی که شبکه ای در دسترس نیست، از حافظه نهان (کش محلی [local cache]) استفاده می کند. این ضد ویروس فراهم کننده امکان Web filtering به همراه اسکن بهینه شده و سفارشی برای ایزوله کردن فلدر یا فایل های خاص است. از این ساده تر نمی شود. اما توجه به این نکته هم ضروری است که Panda Cloud Antivirus بخاطر از کار انداختن و هنگ سیستم عامل بدنام است. نسخه پولی و بدون تبلیغ این نرم افزار امکان پشتیبانی چند زبانه، دیوار آتش و واکسینه کردن اتوماتیک درایو USB را برای محافظت از نرم افزارهایی که ممکن است به کامپیوتر شما آسیب برسانند، در اختیار شما قرار می دهد.

Panda Cloud Antivirus
Avira Free Antivirus

تست های وب سایت AV-Comparatives.org همیشه نرم افزار Avira را در نزدیکی صدر در لیست ویروس یاب ها قرار می دهند، آخرین ورژن از این نرم افزار نیز از این قاعده مستثنا نیست. وقتی صحبت از "ویروس ها"، "کرم ها"و "تروجان ها" می شود، Avira یک محافظت سفت و سخت و یک کارایی بالا را ارائه می کند. در حالی که دارای رابط کاربری خوب برای پیدا کردن راحت امکانات و سفارشی سازی نرم افزار براساس مهارت شما و آنطور که دوست دارید، است. اما بسته به اطلاعاتی که در کامپیوتر شما ذخیره می کند کمی کند عمل می کند و می تواند از برخی زوایا گیج کننده باشد. تولبار کمک آن (accompanying toolbar) یک شمشیر دولبه است. "امنیت بیشتر به همراه تبلیغات"

Avira Free Antivirus
Comodo Antivirus Free

Comodo Antivirus Free یک خط دفاعی سرسخت در مقابل تهدیدات مخرب معمول مانند ویروس ها و سایر بد افزارها ارائه می کند. این نرم افزار در مقابل منابعی که امکان انتقال ویروس در آن ها زیاد است، مانند ایمیل، پیام های فوری و بازی نیز از شما محافظت می کند. تکنولوژی ویروس یاب تعبیه شده در این نرم افزار با نام +Defense از اجرای هر چیزی جلوگیری می کند بجز آن هایی که کاملا مورد اعتماد شما هستند. این نرم افزار با اخطارهای زیادی همراه است. سایر ویژگی های این نرم افزار "Auto Sandbox" و دیوار آتش "Firewall" است. با اینکه این نرم افزار ممکن است کمی پارانوید به نظر برسد اما هنگامی که صحبت از بد افزارها است، از بهترین هاست.

Comodo Antivirus Free