سئو در یک کلام!

سئو در یک کلام!
گوگل چند روز قبل از اینکه الگوریتم جدیدش را وارد دنیای وب کند این مطلب را در وبلاگش اطلاع داده بود که ...

 

 
 
گوگل چند روز قبل از اینکه الگوریتم جدیدش را وارد دنیای وب کند این مطلب را در وبلاگش اطلاع داده بود که میخواهد در راستای مقابله با سایت های اسپم اقدامات جدیدی را انجام دهد. الگوریتم پنگوئن که پس از الگوریتم پاندا به دنیای اینترنت پا گذاشته، میخواهد در زمینه اسپمینگ مبارزه کند:
بکاربردن کلمات کلیدی بی ربط، استفاده از بک-لینک ها برای افزایش رتبه در گوگل، لینک های ورودی نامتعارف، کلمات کلیدی متمرکز بر anchor text. که البته به گفته کارشناسان بخش اعظم کار بر روی کلمات کلیدی و لینک کردن آنها و به عبارت دیگر حول anchor text میگردد.
و مخصوصا کپی برداری. این الگوریتم (پنگوئن) و الگوریتم قبلی گوگل بنام پاندا بسیار به مطالب تکراری حساس بودند و این حساسیت بیشتر هم شده. پس قابل توجه کپی کاران محترم!!! دیگر دوران خوش Copy-Paste بسرآمده!
 
البته باید بگوییم این الگوریتم خالی از اشکال نیست. آمارهای بسیاری نمایانگر تغییرات عمده در وبسایت شرکتهای بزرگ است. و الگوریتم پنگوئن نتایج را بکلی تغییر داده بطوری که سایت های بزرگی اسپم شناخته شدند و سایت های اسپم بسیاری از دست این الگوریتم فرار کردند!
 
و اما مواردی که پنگوئن گوگل با آنها مشکل دارد.
استفاده مفرط از anchor text : که در بالا بطور خلاصه اشاره کردیم. اگر وبسایت شما با چند کلمه کلیدی بیش از اندازه لینک شده باشد و در وبسایت هم از آن کلمات بمفرط استفاده شده باشد، پنگوئن وبسایت شما را اسپم بحساب می آورد!
جالب است بدانید گوگل رسما اعلام کرده بک لینک مهمترین عامل افزایش رتبه وبسایت در جستجوهاست. و به همین خاطر است که میخواهد با سایت هایی که از خرید و فروش بک لینک و یا تبادل بک لینک برای بهبود سئو استفاده میکنند شدید برخورد کند.
در سایت های تخصصی به این مطلب برخوردیم که: لینکی از نظر پنگوئن دارای ارزش است که اولا لینک به مطالب شما باشد و نه الزاما به وبسایت شما. ثانیا در وبسایتی به شما لینک داده شده باشد که موضوع آن مربوط به وبسایت شماست.
 
و اما البته، الوعده وفا:
به شما گفتیم "سئو در یک کلام!" ... حال می خواهیم آن یک کلمه را بگوییم.
 
ایجاد مطالب پر محتوا (به همین راحتی): گوگل به دنبال مطالب ارزشمند برای کاربرانش میگردد. "شما فقط بنویسید و خوب بنویسید". نیازی نیست به چیز دیگری مثل سئو فکر کنید. وقتی خوب بنویسید دیگران مطالب وبسایت شما را مفید می دانند و در وبسایت های خودشان لینک می کنند و فقط همین یک مورد باعث میشود رتبه وبسایت شما در جستجو ها بالا بیایید.