ویروس شعله (flame) و برخی اطلاعات تکنیکی

ویروس شعله (flame) و برخی اطلاعات تکنیکی
مدتی است ویروس flame که کاری مشترک از آمریکا و اسراییل بود توجه دنیای نرم افزار را جلب کرده است. این ویروس که به گفته شرکت کسپر اسکی (Kaspersky) از تغییر برخی از قسمت های ویروس استاکس نت ...
مدتی است ویروس flame که کاری مشترک از آمریکا و اسراییل بود توجه دنیای نرم افزار را جلب کرده است. این ویروس که به گفته شرکت کسپر اسکی (Kaspersky) از تغییر برخی از قسمت های ویروس استاکس نت ایجاد شده است، اما ساختار نرم افزاری بسیار پیچییده تر از استاکس نت دارد.

Flame  به گونه ای طراحی شده است که از منابعی مثل متن های ویرایشی روی صفحه، میروفون وصل شده به کامپیوتر و صفحه مانیتور ( از طریق تصویر برداری از مانیتور ) اطلاعات را دریافت و آنها را مخابره می نماید.

Flame در میان نرم افزارهای هم نوع خود نرم افزار بزرگی به حساب می آید ( حدود 20 مگابایت ) ، این ویروس با زبان اسکریپت نویسی Lua  و اجزای آماده ای از کد های C ایجاد شده است که به سایر بد افزارهای موجود اجازه می دهند که در همان لحظات ابتدایی اجرا شوند. این ویروس از 5 متد رمزنگاری استفاده می کند و برای ذخیره سازی داده های خود از SQLite بهره می برد.
گفته می شود این ویروس 20 برابر قوی تر از استاکس نت است و تنها روی سیستم عامل ویندوز اجرا می شود. این ویروس در تاریخ 28 می 2012 توسط  "مرکز ماهر"  شناسایی شد.